Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 06.12.1985

Permis conducere:  Cat.B,C,E, Data obtinerii:27.10.2004

Stagiu militar: nu

obiectiv

Perfecţionare continuă prin acumulare de cunoştinţe la nivel practic dar şi teoretic; Ineracţiune cu persoane specializate şi experimentate: Specializare �domeniu/

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Departament: Agricultura, ONG / Voluntariat, Cercetare - dezvoltare, Inginerie, Protectia mediului, Protectia muncii, Controlul calitatii, Alimentatie / HoReCa, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti, Caracal

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

21.08.2009 - prezent

Departament: agricultura

Titlu Job: administrator

Responsabilitati:

-Aplicarea N.P.M; P.S.I si a normelor Sanitar-Veterinare;
-Aprovizionarea cu materii prime si materiale;
-Intocmirea planurilor de venituri si cheltuieli in stupina;
-Intocmirea documentelor specifice in stupina;
-Contabilitate primara;
-Mentinerea unei stranse legaturi cu M.A.D.R.(Ministerul Agriculturii Si Dezvoltarii Rurale)
-Pregatirea familiilor de albine pentru perioada de iernare;
-Organizarea lucrarilor in stupina;
-Organizarea stuparitului pastoral;
-Selectia si inmultirea familiilor de albine;
-Asigurarea starii de sanatate a familiilor de albine;
-Recoltarea si conditionarea produselor apicole;
-Valorificarea produselor apicole;
-Imbunatatirea bazei melifere.

Realizari:

Printre realizarile importante se numara implementarea celor doua proiecte cu finantare nerambursabila prin P.N.D.R (Programul National de Dezvoltare Rurala)
-Intocmirea documentatiei necesare realizarii proiectelor:
-intocmirea cererilor de finantare;
-intocmirea planurilor de afacere.
Precizer ca pentru implementarea cu succes a acestor proiecte am apelat la cunostintele dobandite in cadrul Facultatii dar si la buna colaborare cu A.P.D.R.P (Agentia de Plati pentru Dezvoltare Rurala si Pescuit), A.P.I.A (Agentia de Plati si Interentie pentru Agricultura)si O.J.C.A (Oficiul Judetean de Consultanta Agricola )

studii

Facultati:

Perioada 2001 - 2005
Instituţie Colegiul Naţional "A.I. Cuza" - Corabia
Specializarea Matematica-Informatica

Perioada 2005 - 2009
Instituţie Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara a Banatului din Timisoara
Domeniul Specializarea: „Ingineria si Protectia Mediului” - absolvent

Perioada 2009 – 2011
Instituţie Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara Bucuresti
Domeniul Specializarea: „Stiinta Solului si Bazele Agriculturii Durabile”

Activitati extracurriculare

detin permis categoriile B, C, C+E ...

Premii

-Atestat de Competente Profesionale, obtinut in cadrul Colegiului National A.I.Cuza Corabia- Dobandind Competente de Operare pe Calculator;
-Certificat de Calificare Profesionala, obtinut in cadrul O.J.C.A. Olt (Oficiul Judetean de Consultanta Agricola Olt)-Obtinand Calificarea de Apicultor;
-Atestat pentru Conducerea si Administrarea Exploatatiilor Agricole Familiale, in conformitate cu art.4 alin.(2) din Ordonanta de Urgenta a Guvernului nr.108/2001 privind exploatatiile agricole, aprobata si modificata prin Legea nr.166/2002
-Atestat de Participare, obtinut in cadrul proiectului ''Pregatire profesionala pentru fermierii care detin ferme de semi-subzistenta in Regiunea de dezvoltare Sud-Vest finantat prin Masura 111- '' Formare profesionala (training), informare si difuzare de cunostinte'' in domeniile:
-Managementul general al fermei;
-Marketingul produselor agricole;
-Protectia mediului;
-Contabilitatea primara a fermei.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles