de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 12.06.1978

obiectiv

"Dupa cativa zeci de ani sa privesc inapoi si sa pot spune ca nu regret ca am incercat sa-mi infaptuiesc anumite vise, chiar daca pentru asta a trebuit sa risc uneori!"

Salariu: 800,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Medicina umana

Oras de lucru: STRAINATATE

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

03.01.2002 - 03.08.2007

Departament: medicina umana

Titlu Job: asistent medical generalist

Responsabilitati:

Functia: Asistent medical generalist.

Atributiuni: recoltare analize de laborator;programari telefonice in vederea consultatilor si interventilor chirurgicale;asisterea la cosultatii; efectuarea de tratamente si pansamente.Pregatirea salii de operatie in vederea interventiilor chirurgicale;pregatirea materialelor in vederea sterilizarii si a sterilizarii acestora si a instrumentarului chirurgical; evidenta necesarului materialelor medicale a medicamentelor si efectuarea de comenzi;inventar materiale medicale si medicamente;participarea la interventiile chirurgicale atat ca asistent medical cat si ca mana a doua in campul operator , atunci cand este necesar; administrarea preanesteziei la recomandarea medicului anestezist;preluarea pacientiilor inainte de interventie chirurgicala si efectuarea anamnezei in colaborarea cu medicul anestezist;supraegerea postoperatorie a pacientiilor internati; pregatirea salii de operatie dupa interventiile chirurgicale si supravegherea personalului auxiliar in vedearea evacuarii deseurilor comform regulilior de prevenire a infectiilor nasocomiale si respectarea circuitului blocului operator.Pregatirea cabinetelor de consultatii. Completarea fiselor de operatie si evolutie postoperatorie,a registrelor de interventii chirurgicale, consultatii, anestezice,a fisei de consum/ pacient, si a registrului de sterilizare.Decontaminarea instrumentarului chirurgical , supravegherea curatirii acestuia si a dezinfectarii chimice comform normelor, inainte de sterilizarea acestuia la in Pupinel sau Autoclav.Etichetarea materialelor din pungi (ex. campuri operatorii, comprese, vata, fese, etc) cu data sterilizarii si semnatura. Verificarea aparaturii medicale ininte de interventiile chirurgicale. Supravegherrea personalului auxiliar in vederea efectuarii curateniei zilnice si saptamanale in blocul operator, cabinete medicale si rezerve pacienti. Servirea mesei pacientiilor internati in funtie de indicatiile medicului chirurg si anestezist.Completartea fisei pacientului la externarea acestuia.

Realizari:

Pregatirea blocului operator in vederea unui Workshop timp de 5 zile si 3 nopti,datorita nevand posibilitatea unei colege cu care sa efectuez schimb de tura, am acoperit toate turele din acea perioada.
Pregatirea mai multor interventii de urgenta in timp scurt, respectand toate normele de asepsie.
Am contribuit la partea de receptie,protocolsi administratie atunci cand a fost nevoie.
Acordarea de prim ajutor in situatii extremesi participarea la interventii chirurgicale ca mana a doua in campul operator. Datorita comportamentului si stitudinii profesioniste si amabile fata de pacienti acestia si-au exprimat multumirea si incantarea fata de imaginea clinicii.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles