Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 05.07.1982

Stagiu militar: da

obiectiv

Beneficii: MEDIU DE LUCRU SERIOS

Tip job: Full time

Departament: Relatii publice, Educatie / Training / Arte, Administrativ / Logistica, ONG / Voluntariat, Functii publice

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

03.01.2008 - prezent

Departament: functii publice

Titlu Job: consilier

Responsabilitati:

Asigurarea reprezentarii institutiei in organe si organisme internationale
Promovarea relatiilor institutiei cu organismele internationale
Monitorizarea reprezentarii institutiei in cooperari, evenimente si forumuri economice
Participarea la lucrarile grupurilor de lucru in cadrul diverselor Comisii Interguvernamentale
Coordonarea relatiei cu institutiile Uniunii Europene
Promovarea proiectelor guvernamentale in vederea incheierii unor parteneriate de finantare si implementare a acestora
Stimularea si monitorizarea participarii Romaniei la programe si proiecte internationale, comunitare si bilaterale
Elaborarea si implementarea de politici si strategii sectoriale de integrare în structurile Uniunii Europene si de armonizare a legislatiei nationale cu cea a Uniunii Europene
Organizarea de misiuni economice

Realizari:

Participarea la:
Conferinta Plenipotentiarilor - Uniunea Inrenationala de Telecomunicatii (Guadalajara, Mexic - 2010)
Consiliul Uniunii Internationale de Telecomunicatii (Geneva,Elvetia - 2008,2009,2010,2011)
Adunari CEPT (Conferinta Europeana pentru Posta si Telecomunicatii)
Comisii Bilaterale si Forumuri Economice

studii

Facultati:

Scoala de Aplicatie pentru Logistica/Administratie ”General Constantin Zaharia”, Bucuresti (2006) – Formare Ofiteri in Rezerva
Universitatea "Spiru Haret" - Facultatea de Relatii Internationale si Studii Europene, Bucuresti (2001-2005) – Licenta SNSPA (2005)
Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu", Bucuresti (1997-2001), Specializarea: Informatica

Activitati extracurriculare

CULTURA GENERALA
CAPACITATE DE ANALIZA
CAPACITATE DE SINTEZA

Premii

Academy for International Business Officials, Beijing, China - “Seminar on E-Commerce and Logistics for Developing Countries” Graduating Diploma (2012)
Korean Communications Commission (KCC), Seoul, Republic of Korea - “Digital Convergence Technology & Policy” Graduating Diploma (2011)
Programul Natiunilor Unite pentru Dezvoltare – Scoala Romana de Dezvoltare,
ed. 2 (2009), ed. 3 (2010)
Institutul National de Administratie - Curs de Perfectionare "Comunicare Interpersonala" (2008)
Scoala Nationala de Stiinte Politice si Administrative – Licenta in domeniul Relatii Internationale si Afaceri Europene (2005)
Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu" – Atestat Ajutor Programator, Bucuresti (2001)

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles