Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 03.05.1993

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Resurse umane / Psihologie, Functii publice, Financiar / Contabilitate, Banci

Oras de lucru: Oradea

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.07.2015 - prezent

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: contabil

Responsabilitati:

• Inregistrarea informatiilor cu privire la pozitia activului si la rezultatele economico-sociale ale agentilor economici, necesare atat pentru nevoile proprii cat si in relatiile acestora cu actionarii, clientii, furnizorii, bancile, autoritatile publice si alte persoane fizice sau juridice;
• nregistrarea sistematica a facturilor de intrare si de iesire;
• Inregistrarea rapoartelor zilnice;
• Inregistrarea documentelor pentru intocmirea Registrul de casa si Registrul de banca;
• Calculul impozitelor si taxelor datorate si intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale;
• Intocmirea pontajelor, a statelor de plata si a D112 privind contributiile si impozitul pe veniturile din salarii, urmata de depunerea declaratiei fiscale;
• Deplasarea la DGFP BIHOR pentru depunerea declaratiilor fiscale, efectuarea unor plati si pentru rezolvarea altor probleme;
• Pregatirea si depunerea dosarelor privind concediile medicale;
• Intocmirea si depunerea anexei pentru obtinerea subventiei de la AJOFM BIHOR;
• Inregistrarea si transmiterea Contractelor Individuale de Munca si a modificarilor legate de acestea in REGES;
• Raspunderea pentru realitatea si corectitudinea documentelor si a declaratiilor fiscale.

studii

Facultati:

2015 - prezent Masterat: CONTABILITATE, AUDIT SI GESTIUNEA AFACERILOR la UNIVERSITATEA DIN ORADEA din ORADEA. 2015- PREZENT - ECONOMIST
UNIVERSITATEA DIN ORADEA – CONTABILITATE, AUDIT SI GESTIUNEA AFACERILOR
▪ Materii: Fuziuni, achizitii si lichidari de intreprinderi, Standarde Internationale de Audit, Drept, Informatica de gestiune, Analiza financiara aprofundata, Expertiza contabila si consultanta, Metode moderne de calculatie a costurilor, Metode contabile si financiare de gestiune a afacerilor, Guvernanta corporativa
▪ Mi-am imbunatatit capacitatea de exprimare libera in fata unui public larg.
2012-2015 - ECONOMIST
UNIVERSITATEA DIN ORADEA – CONTABILITATE SI INFORMATICA DE GESTIUNE
▪ Materii: Matematici aplicate in economie, Microeconomie, Bazele contabilitatii, Limba germana in afaceri, Statistica economica, Infornatica economica, Contabilitate financiara, Sisteme si aplicatii informatice in economie, Economie europeana, Finante publice, Gestiunea si contabilitatea institutiilor de credit, Contabilitatea institutiilor publice, Audit financiar, Analiza economico financiara, Economia intreprinderii, Macroeconomie, Management, Marketing, Moneda si credit, Tranzactii internationale, Practica intocmirii situatiilor financiare, Gestiunea financiara a intreprinderii, Contabilitate de gestiune.

▪ Programul de formare psiho – pedagogica:Psihologia educatiei, Pedagogie, Didactica specialitatii, Practica pedagogica, Managementul resurselor umane.

▪ In urma acestor studii am dobandit urmatoarele competente: punctualitatea, capacitatea de a lucra in echipa, organizarea eficienta a timpului, automotivarea, asumarea responsabilitatii.
2008-2012 - TEHNICIAN IN ACTIVITATI ECONOMICE
COLEGIUL TEHNIC „IOAN CIORDAS” - BEIUS

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles