Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 09.07.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:22.12.2003

obiectiv

Construirea unei cariere profesionale in domeniul in care ma potrivesc cel mai bine, atingerea unui nivel cat mai ridicat de cunostinte si acumulare de experienta neincetat.

Beneficii: cand vine vorba despre beneficii, orice este dorit; depinde ce ti se ofera si ce meriti, dar si ce iti foloseste sau nu

Tip job: Part time, Full time

Departament: Vanzari, Altele, Publicitate, Internet / e-Commerce

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.10.1999 - 17.01.2007

Departament: vanzari

Titlu Job: contabil

Responsabilitati:

In postura de sef de magazin tot timpul ai ceva de supravegheat, de verificat, de pus la punct. Activiatea zilnica este foarte solicitanta deoarece practic nimic nu trebuie sa se intample fara ca tu sa sti. Cele mai importante activitati sunt cele pe care trebuie sa le efectuezi la prima ora respectiv verificarea tuturor facturilor de marfa (preturi, conformitatea cu comanda, etc) si evitarea producerii oricaror neclaritati (marfa necomandata, lipsa sau necorespunzatoare). Intocmirea NIR-ului si inregistrarea facturilor in scadentarele de plata. Restul activitatii presupune la fel de multa atentie de aceea este bine sa fi peste tot. Verificarea raioanelor de expunere se face zilnic pentru a evita probleme care ar putea periclita vanzarea corespunzatoare. Marfa trebuie sa fie aranjata estetic, practic si in conformitate cu standardele si cerintele impuse de legislatia in vigoare, sa fie etichetata si evident accesibila si usor de recunoscut. Comenzile de marfa zilnice sau contractarea de furnizori noi (alte sortimente de marfa) sunt probleme interne care trebuie rezolvate rapid. Alte activitati si situatii prevazute, neprevazute sau cu ritmicitate mai scazuta in functie de situatie.

Realizari:

Realizarile cele mai importante sunt:
- alcatuirea unei echipe pe care te poti baza si cu care se poate lucra usor si eficient (aproximativ 25 oameni in subordine);
- diversificarea gamei de produse si largirea ofertei pentru consumatori cu cateva mii de produse (initial magazinul oferea doar produse alimentare, in prezent oferta se compune din alimentare, nealimentare, uz casnic si gospodaresc, detergenti, cosmetice, produse de intretinere, hrana si accesorii pentru animale, tipizate, birotica si papetarie, accesorii IT, unitati de stocare si inregistrare date, in curs de dezvoltare partea de periferice si componente mici, mercerie, electrice, reicarcare cartuse altele inca in faza de proiect)
- cifra de afaceri a crescut considerabil iar vanzarile depasesc 100% fata de perioada initiala.
- spatiul de expunere marfa a fost largit pana la capacitatea maxima in prezent activitatea de vanzare desfasurandu-se pe aprox. 600mp.
- odata cu largirea spatiului de expunere si diversificarea ofertei de marfa s-au achizitionat si dotarile necesare desfasurarii noilor activitati, toate acestea facandu-se sub atenta mea supraveghere evident cu acordul si finantarea oferite de conducere.

studii

Facultati:

LICEUL ECONOMIC NR. 5, BUCURESTI - absolvent promotia 1998
FUNDATIA ROMANIA DE MAINE, UNIVERSITATEA SPIRU HARET, FACULTATEA DE DREPT - anul 5 (forma frecventa redusa)

Premii

LICEUL ECONOMIC NR. 5 - LUCRATOR IN ADMINISTRATIE SI SERVICII - diploma de absolvire 1998
PRO MANAGMENT:CURS INTENSIV DE CONTABILITATE ASISTATA DE CALCULATOR (CIEL) - diploma de absolvire 1998
PRO MANAGMENT: LIMBA ENGLEZA NIVEL INITIERE SI NIVEL MEDIU - diploma de absolvire

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,mediu)

franceză(incepator,incepator,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles