de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 06.12.1962

Permis conducere:  Cat.A,B, Data obtinerii:13.05.1991

Stagiu militar: da

obiectiv

“Obiectivul vieţii mele este să “construiesc” şi apoi să fac să funcţioneze” Să-mi pun la dispoziţia firmelor din industria turismului pregătirea şi experienţa acumulată pentru a contribui la rapida dezvoltare şi succesul acestora şi să mă măndresc cu succesul obţinut.

Salariu: 5.000,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Turism / Hotel staff, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara, STRAINATATE, Sinaia

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: 31.08.2016

experienta profesionala

01.06.1996 - 30.11.1999

Departament: turism / hotel staff

Titlu Job: director area operaţiuni alimente & băuturi

Responsabilitati:

Responsabil pentru toate operaţiunile legate de alimente & băutură constând în 8 restaurante şi baruri, room service 24 ore şi întreaga funcţionare C&B banchete de volume foarte mari cu 15 camere funcţionale/întâlniri şi 2 săli de dans mari (Grand Ballroom cu capacitate de până la 1000 persoane, Esquire Ballroom de până la 400 oaspeţi) ca şef care conduce o echipă de management restaurant şi profesionişti în arta culiniară. Responsabil programarea unor noi politici şi de monitorizarea acestui mediu de lucru de mare volum, dezvoltarea constantă de abilităţi în relaţia cu oaspeţii a echipei mele de management din toate restaurantele şi barurile pentru atingerea unui rezultat productiv şi profitabil.
Pentru doi ani consecutivi, Mandarin Oriental din Jakarta a fost votat ca fiind ‘Cel mai bun hotel de afaceri din Indonezia’

studii

Activitati extracurriculare

Desele călătorii şi bogata experienţă de muncă mi-au oferit oportunitatea să învăţ cum să mă adaptez rapid la noi medii, să fiu flexibil dar hotărât şi să dau atenţie diferitelor aspecte culturale cu care interacţionez în timpul lucrului, la modalităţile de raportare la diversele medii sociale, într-o manieră pozitivă.
INTERESE / PASIUNI
Cititul, călătoriile, arta, arhitectura, gastronomia & vinurile, alergările, patinajul pe rotile, schiul, navigarea şi schiul pe apă.

Premii

1990 Hotel & Catering Training Company Mastercraft Programme
Craft Trainer's Trainee Award
1990 Hotel & Catering Training Company
"The role of training in large organization"
1992 Ciga Hotels Training Center
Communication Skills In customer Service (1)
Communication Skills In customer Service (2)
1993 Food Alert International food safety specialists ltd. London
Food Hygiene – Basic course (IEHO certificate)
1993 Health and Safety – Basic Course (IEHO certificate)
1994 Food Hygiene – Intermediate course (IEHO certificate)
1996 Mandarin Oriental In House Integrated Learning & development centre
Frontline Management Programme
1997 Mandarin Oriental In House Integrated Learning & development centre
Legendary Quality Experiences (LQEs) Designed to take into account the cultural diversity of the locations in which the MOHG operate

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

franceză(mediu,mediu,avansat)

germană(mediu,mediu,avansat)

italiană(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles