Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 05.08.1970

Stagiu militar: da

obiectiv

Doresc sa lucrez in domeniul Upstream petrol si gaze in domeniul productie/explorare, in domeniul de proiectare a sistemelor de separare/filtrare de gaz-lichid sau lichid-lichid-gaz (petrol-apa-gaz natural).

Salariu: 3.500,00 USD / luna

Beneficii: -beneficii standard oferite de companie (concediu, asigurare de sanatate);

Tip job: Full time

Departament: Productie, Cercetare - dezvoltare, Inginerie, Traduceri, Petrol / Gaze, Service / Reparatii, MLM / Vanzari directe, Specialisti / Tehnicieni

Oras de lucru: Bucuresti, Bacau, Braila, Brasov, Constanta, Galati, Ploiesti, Breaza, Campina, Cernavoda

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: 15.04.2008

experienta profesionala

11.11.2002 - prezent

Departament: cercetare - dezvoltare

Titlu Job: inginer cercetator

Responsabilitati:

Conduc teste in domeniul separarii de faze gaz-lichid. Proiectare, testare si cercetare in domeniul separatoarelor centrifugale. Deasemenea, cercetare in domeniul separatoarelor electrostatice petrol-apa (oil dehydration) si domeniul desararii petrolurilor (oil desalting). Conduc teste la presiune si temperatura ridicata pentru masurarea viscozitatii emulsiilor de petrol si apa si determinarea curbei de inversiune.

Realizari:

Toate aceste cercetari, teste si dezvoltari de produce se traduc in produse finite pe care compania le comercializeaza. Prin cercetarea si dezvoltarea produselor contribui la cresterea cifrei de afaceri intr-un domeniu extrem de competitiv, precum industria de petrol si gaze.

studii

Facultati:

Liceul de matematica si fizica "Vasile Alecsandri" din Galati, 1985-1989.
Facultatea de Mecanica, "Dunarea de Jos" din Galati, specializarea Masini Termice, Frigotehnie, 1990-1995.

Facultati in straiatate

Doctorat obtinut la Southern Methodist University in Dallas, august 1998 in domeniul transferului de caldura si curgerea fluidelor in medii poroase sub indrumarea profesorului Jose L. Lage. Perioada de studii august 1995 - august 1998.

Activitati extracurriculare

Studii de master in domeniul frigotehniei si temperaturilor joase.
Studii de transfer de caldura si mecanica fluidelor in medii poroase.
Masuratori de particule solide si picaturi de lichid in tevi sub presiune folosind tehnologia laser.
Teste apa-aer (gaz-lichid) pentru determinarea performantei si capacitatii separatoarelor si filtrelor.
Masurarea vascozitatii emulsiilor de petrol si apa la presiuni si temperaturi ridicate.

Premii

Fluid Flow Projects: Two-Phase Flow in Pipes
Instructor: Dr. James P. Brill
May 8-12, 2000

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles