Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 01.02.1988

obiectiv

Sa continui sa activez in acelasi profil din facultate, acesta fiind protectia mediului.

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Constructii / Instalatii, Administrativ / Logistica, Cercetare - dezvoltare, Transport / Distributie, Inginerie, Protectia mediului, Protectia muncii, Controlul calitatii, Audit / Consultanta, Specialisti / Tehnicieni

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: 06.06.2014

experienta profesionala

01.01.2011 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: inginer ecolog

Responsabilitati:

Elaborarea documentatiei necesare obtinerii aprobarii transporturilor externe de deseuri nepericuloase/periculoase;
Elaborarea de rapoarte privind situatia gestiunii deseurilor si a cantitatii ambalajelor gestionate;
Elaborarea datelor privind Managementul Deseurilor;
Elaborarea raportului anual de mediu – RAM;
Elaborarea raportului privind „Registrul poluantilor emisi si trasnferati” - E-PRTR;
Efectuarea analizelor parametrilor impusi pentru factorii de mediu: aer - imisii si emisii, apa, sol, zgomot conform standardelor in vigoare;
Elaborarea planului de prevenire si combatere a poluarii accidentale;
Elaborarea documentatiei necesare punerii la dispozitia persoanelor autorizate ale Agentiei pentru inspectie;
Transmiterea cantitatii de ambalaje introduse pe piata nationala;
Intocmirea si transmiterea declaratiei privind obligatiile la Fondul pentru Mediu;
Transmiterea lunara a volumului de apa consumat;
Revizuirea autorizatiei integrate de mediu;
Elaborarea documentatiei necesara obtinerii anexei la numarul de inregistrare in Registrul producatorilor de baterii si acumulatori;
Intocmirea contractelor de vanzare-cumparare, comezilor de transport, facturilor;
Intocmirea de tabele, registre a transporturilor efectuate lunar;
Efectuarea notificarilor pentru transporturile interne a deseurilor periculoase;
Intocmirea si transmiterea declaratiei Intrastat privind comertul de bunuri catre INS.

studii

Facultati:

2010 - 2012 Masterat: Inginerie Civila la Universitatea Tehnica de Constructii - Facultatea de Hidrotehnica din Bucuresti.
2005 - 2010 Facultate / Colegiu: Ingineria Mediului la Universitatea Tehnica de Constructii - Facultatea de Hidrotehnica din Bucuresti.

Facultati in straiatate

nu

Premii

Calificari
May 2014: Specialist Managementul Deseurilor

Apr 2014: Inspector SSM

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

franceză(incepator,incepator,incepator)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles