Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 30.01.1982

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:24.07.2000

Stagiu militar: nu

obiectiv

Să lucrez într-un colectiv de profesionişti, într-o companie care să-mi permită punerea în aplicare a cunoştinţelor dobândite, într-un mediu organizat pe principii moderne şi competitivitate.

Beneficii: - masa de pranz/bonuri de masa

Tip job: Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Internet / e-Commerce, Telecomunicatii, Inginerie, IT Software, IT Hardware

Oras de lucru: Iasi

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

14.11.2006 - prezent

Departament: it software

Titlu Job: inginer software

Responsabilitati:

- Adaptarea solutiilor hardware, software si a sistemelor de operare,precum si a aplicatiilor existente sau proiectate la necesitatile reale sau estimate ale utilizatorilor, in vederea indeplinirii cerintelor privind satisfacerea gradului de solicitare.

- dezvolatarea si scrierea de proceduri in vederea instalarii si folosirii aplicatiilor software cat si a rezolvarii eventualelor probleme intalnite (bug-uri)

- primirea de la clienti apeluri telefonice si mailuri in vederea solutionarii unor probleme.

- O buna comunicare cu celelalte departamente de productie, in vederea gasirii si rezolvarii problemelor aparute

Realizari:

- in perioadele:
iunie - septembrie 2008,
martie - mai 2009,
iulie - septembrie 2009,
am lucrat in Italia pt HUTCHISON 3G Italy (H3G) - cel mai mare provider de servicii multimedia din Italia si cel mai mare operator 3G. Compania nostra ofera clientului H3G posibilitatea de facturare a mai multor tipuri de servicii, pentru abonati pre-paid si post-paid cat si autentificarea, autorizarea si accounting in timp real al acestora

- in perioada ianuarie - februarie 2009 am lucrat in Vietnam pt Vietnam Telecom International Company (VTI) - o companie de top in Vietnam care ofera servicii de voce internationale, de lunga distanta, VoIP si care apartine de Vietnam Post and Telecommunication Corporation (VNPT). VTI fiind unul dintre cei mai vechi clienti ai companiei MIND Software, a trebuit sa realizez migrarea (upgrade) soft-ului din sistemul de productie la ultima versiune oferita de firma noastra.

studii

Facultati:

1997 - 2001 Colegiul National "M.Eminescu" , Botosani profil Matematica - Fizica

2001 - 2006 Universitatea Tehnica "Gheorghe Asachi" , Iasi Facultatea de Automatica si Calculatoare, sectia Calculatoare

Activitati extracurriculare

- Seriozitate, dinamism, capacitate de adaptare, creativitate, ambiţie, lucru n echipă.

- posesor de permis de conducere auto categoria B din 2000

- am lucrat in perioada iulie – septembrie 2003 , iulie –septembrie 2004 la “S.C. Meridian” Botosani (firma de centrale , instalatii termice si sanitare) unde am facut contabilitate primara

- agent de asigurari de viata si asigurari medicale la firma AIG

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles