Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 08.03.1977

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.08.2000 - prezent

Departament: juridic

Titlu Job: jurist

Responsabilitati:

-Principalele indatoriri si responsabilitati:
Etapa de ofertare
- analiza modelului de contract si avizarea interna a acestuia de catre toate compartimentele implicate in elaborarea documentatiei pentru licitatie, formularea obiectiunilor;
- analiza consortium agreement; analiza confidentiality agreement in vederea participarii la licitatii;
- intocmirea documentatiei care dovedeste experienta similara, respectiv fisele de lucrari similare sau completare DUAE;
- daca este cazul, transmiterea de clarificari in perioada limita de depunere a ofertelor;

Etapa de contractare
- intocmire contracte;
- verificarea contractelor de Constructii Montaj (C+M) si de furnizare echipamente electrice / mecanice incheiate cu parteneri locali si externi, avizarea interna a acestora si consemnarea acestei analize in Fisa de avizare, formularea obiectiunilor;
- negocierea cu Beneficiarii/ Furnizorii de echipamente a clauzelor contractuale;
- intocmirea, negocierea si gestionarea contractelor de subantrepriza in conformitate cu contractele de C+M si cu solicitarile Directorilor de Santiere care executa lucrarile;
- analiza si intocmirea diferitelor contracte : de masa, de cazare, de transport, de cesiune etc;
- evidenta contractelor in curs de desfasurare si a documentelor care evidentiaza terminarea acestora;
- intocmire acte aditionale;
- verificarea facturilor emise de catre Subcontractori si furnizori, vizate de catre responsabilul de lucrare din santier, in conformitate cu prevederile contractuale/comanda;
- tinerea evidentei garantiilor retinute subantreprenorilor si furnizorilor de echipamente si intocmirea documentatiei de restituire a acestora la scadenta;
- corespondenta comerciala;

studii

Facultati:

1995 - 1999 Facultate / Colegiu: FACULTATEA DE DREPT la UNIVERSITATEA INDEPENDENTA “ TITU MAIORESCU ” din BUCURESTI.
1991 - 1995 Liceu: ISTORIE-STIINTE SOCIALE la LICEUL TEORETIC ” MIHAI VITEAZUL” din PLOIESTI.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles