Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 04.08.1991

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:17.10.2010

Stagiu militar: da

obiectiv

Doresc să valorific ceea ce am studiat, să fiu mereu la curent cu inovaţia şi să mă perfecţionez în domeniul ales.

Salariu: 500,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Medicina umana

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani), Fara experienta

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.02.2019 - 31.05.2019

Departament: medicina umana

Titlu Job: kinetoterapeut

Responsabilitati:

Perioada 2019

Kinetoterapeut în cadrul Clinicii Bio Ortoclinic în perioada 15.02. 2019 - 15.05.2019.
Atribuţii şi sarcini specifice postului
1. Supravegherea stării pacienţilor pe perioada aplicării procedurilor de kinetoterapie cât şi a înregistrării datelor despre starea pacientului informând medicul asupra modificărilor intervenite.
2.Informarea şi instruirea pacientului asupra tratamentului pe care îl efectuează, asupra efectelor terapeutice şi asupra efectelor negative care pot apărea.
3.Aplicarea procedurilor de kinetoterapie şi masaj, cu toţi parametrii agentului fizic, în vederea recuperării medicale, conform prescripţiilor medicului.
4.Stabilirea împreună cu medicul, programul de recuperare pe obiective pentru bolnavii ce necesită tratament de recuperare individual sau pe grupe.
5.Efectuarea tratamentului prescris urmărind zilnic evoluţia şi modificările programului de recuperare în funcţie de progresul obţinut, cât şi a păstrării unei evidenţe zilnice a exerciţiilor şi programelor efectuate.
6.În vederea elongaţiilor am folosit următorul aparat: vibromasajul.
7.În vederea termoterapiei am folosit următorul aparat: vacum.

Perioada 2017
Practica de specialitate MEDASSO 09.02.2017 - 23.02.2017.

Perioada 2014
Practica de specialitate Centru de Recuperare Chitila în perioada iulie 2017.

Perioada 2013
Practică kinetoterapie și motricitate specială, desfășurată la Oradea, la Băile Felix în perioada 04.08.2013 -16.08.2013.

Perioada 2011-2012
Practică de specialitate kinetoterapie PROVITA.
Activităţi şi responsabilităţi principale
1.masaj
2.kinetoterapie
3.fizio-terapie

studii

Facultati:

2016 - 2018 Masterat: Kinetoterapie in afectiuni locomotorii la Universitatea Spiru Haret din Bucuresti.
2011 - 2014 Facultate: Kinetoterapie şi motricitate specială la Universitatea Spiru Haret din Bucureşti. Absolvent al Facultății de Educație Fizică și Sport, Spiru Haret, specializarea kinetoterapie și motricitate specială, durată 3 ani cu diplomă de licență, media 7.90.
Principalele materii sunt: 1. Anatomie; 2. Masaj și tehnici complementare de masaj; 3.Kinetoterapie în afecțiuni neurologice, cardio-vasculare, endocrinometabolice, geriatrie și în afecțiuni reumatologice; 4.Refacere în activitatea sportivă.

Premii

Certificari
Mar 2019: Autorizație de Liberă Practică
NR. 6BIF389646, înregistrat la Colegiul Fizioterapeuților din România.
Voluntariat
Oct 2016 - Nov 2016: Centrul de tratament şi recuperare
Practică - masaj kinetoterapie, fizio-terapie, recuperare medicală la Centrul de tratament şi recuperare în apropiere de Bucureşti.
Aug 2013 - Aug 2013: Băile Felix
Practică kinetoterapie și motricitate specială, desfășurată la Oradea, la Băile Felix, în perioada
04.08.2013 - 16.08.2013.
Sep 2011 - Sep 2012: Provita
Practică de specialitate kinetoterapie PROVITA în perioada 2011-2012.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles