de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 14.02.1957

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:14.06.1986

Stagiu militar: da

obiectiv

Director regional vinzari

Salariu: 700,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Altele

Oras de lucru: Slatina

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.01.2013 - 31.12.2015

Departament: telecomunicatii

Titlu Job: manager zonal operatiuni

Responsabilitati:

EXPERIENŢA PROFESIONALĂ

7 Ian 13–23 Dec 15

SC DIGITAL CABLE SYSTEMS SA ( AKTA), BUCURESTI (ROMANIA)
Coordonarea intregii activitati economioce privind vinzarea serviciilor firmei ( CATV, internet si telefonie ), in zona de
responsabilitate ( jud. Olt, Dolj,Teleorman) si realizarea targhetului lunar privind numarul de abonati , pe servicii,
cit si realizarea bugetului de venituri aferent.

Urmarirea incadrarii in costurile bugetate pentru proiectele noi de extindere sau upgrade de retea (CAPEX) , cit si in
bugetele de OPEX.

Organizarea activitatii celor 128 de subordonati dispusi in 3 domenii de activitate ca formatii de interventie , agenti
comerciali , tehnicieni intertinere si conectari/deconectari , pe toata aria de responsabilitate.

2 Feb 05–7 Ian 13

ASOCIAT UNIC AL SC SEPTRON SRL SLATINA
SC SEPTRON SRL, SLATINA (ROMANIA)
In calitate de asociat unic al SC SEPTRON SRL, societate cu activitatea principala de retransmisie prin cablu a
progamelor TV, am coordonat intreaga activitate a acestei societati timp de 8 ani

Am obtinut rezultate remarcabile , societatea fiind desemnata , mai multi ani ,pe locurile 1 sau 2 in top profit la nivel
Judetean in acest domeniu de activitate
La finele anului 2012 am vindut retelele la SC DIGITAL CABLE SYSTEMS SA .BUCURESTI (AKTA) .

2 Feb 00–5 Feb 05

SUBINGINER
SC ROMANIA CABLE SYSTEMS SA (RCS / RDS), BUCURESTI (ROMANIA)

Coordonator activitate administrativa cu atributii de aprovizionare, responsabil transport si gestionarea materialelor
Din exercitarea acestor atributiuni au rezultat o serie intreaga de competente privind interactionarea directa cu furnizorii de
materiale , unitatile de reparatii auto si clientii firmei

2 Iul 95–2 Feb 00

SUBINGINER
SC NOVEL SRL, SLATINA (ROMANIA)
La SC NOVEL SRL , societate cu activitate principala retransmisia programelor TV prin cablu , am ocupat postul de
Administrator
cu atributiuni de aprovizionare , transport, administrativ si gestionarea materialelor

5 Nov 92–27 Mar 95

DIRECTOR EXECUTIV

SC INDCOOP SA, SLATINA (ROMANIA)
La SC INDCOOP SA , societate de productie in subordinea CENTROCOOP BUCURESTI, am ocupat
functia de Director executiv

Atributiile legate de acest post erau complexe si derivau din necesitatea realizarii obiectivelor economice
in cele 173 de sectii de productie - prestari subordonate , aflate in aproape fiecare din cele 101 localitati din
judetul Olt , in care lucrau peste 1200 de salariati.

Ca activitati pot enumera sectii de confectii metalice, auto service, croitorii de serie cu export in URSS,
Anglia,Franta , Olanda ,Germania ,sectii de covoare manuale,lavete, impletituri rachita, fabrica manuala de sticla, bachelita presata e.t.c.
bachelita presata e.t.c.

4 Sept 82–7 Nov 92

UJECOOP OLT, SLATINA (ROMANIA)
La UJECOOP Olt , subunitate judeteana a CENTROCOOP BUCURESTI , am ocupat succesiv de la incadrarea
in urma repartitiei de la Facultate, functiile de sef birou aprovizionare - transport , sef birou productie.
In cei 10 ani de activitate am avut intre 6 si 11 colegi de birou subordonati si am desfasurat activitati
specifice acestor posturi la nivel de judet Olt in cele 101 localitati componente

Am coordonat activitati de productie si export in URSS,ANGLIA,FRANTA,GERMANIA, OLANDA cu produse
Realizate in sectiile de productie prestari din judet

studii

Facultati:

1979 - 1982 Facultate / Colegiu: mecanic/ prelucrari prin aschiere la Institutul de Invatamint Superior Suceava ( actualmente Stefan cel Mare ) din Suceava.

Premii

Certificari
Nov 2003 - Dec 2003: Certificat de Competenta nr. 491363
Competente in domeniul PSI
- planificarea activitatii de prevenire si stingere a incendiilor
- organizarea activitatii de aparare impotriva incendiilor
- elaborarea documentelor specifice activitatii de prevenire si stingere a insendiilor
Apr 1999 - Apr 1999: Atestat 0000643 al Ministerului Muncii si Protectiei Sociale
Atestat ce confera titularului dreptul de a ocupa functii in domeniul protectiei muncii
Traininguri
Mar 1994 - Mar 1994: Curs perfectionare al Managerilor
Cursul de perfectionare al Managerilor a avut loc la Bucuresti si a fost patronat de CENTROCOOP Bucuresti.

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles