de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 01.09.1967

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:06.09.1998

Stagiu militar: da

obiectiv

Sa activez intr-un domeniu nou pentru mine, si sa reusesc. Vreau sa-mi dovedesc personal ca pot reusi si in alt domeniu diferit de ceea ce am invatat si profesat pana acum. Progresul personal, asta e cheia succesului.

Salariu: 2.000,00 USD / luna

Beneficii: -

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Constructii / Instalatii, Internet / e-Commerce, Import - export, Protectia mediului, Protectia muncii, Controlul calitatii, Petrol / Gaze, Audit / Consultanta, Naval / Aeronautic, Specialisti / Tehnicieni

Oras de lucru: Bucuresti, Pitesti, STRAINATATE, Mioveni, Navodari, Remote (de acasă)

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.05.2002 - prezent

Departament: petrol / gaze

Titlu Job: operator ndt / aut

Responsabilitati:

Responsabil de controlul automat cu Ultrasunete (AUT si NDT) al imbinarilor sudate, sau controlul manual al reparatiilor ce apar in procesul de fabricatie.
Mentinerea in stare buna de functionare al scanerului cu care se efectueaza inspectia sudurilor, intocmirea rapoartelor (buletinelor) de control, conform cerintelor Clientului. Asigurarea unui spatiu de lucru conform standardelor si normelor privind protectia muncii, si respectarea acestora intocmai, in concordanta cu cerintele Clientului.
Din 2002 de cand activez in cadrul Companiei, prin munca asidua, am reusit sa avansez pana in pozitia de fata (cea de Senior AUT Operator), printr-o automotivare permanenta si prin dorinta de a reusi, chiar daca am fost privit cu un oarecare scepticism la inceput, datorita faptului ca veneam dintr-o tara din Sud-Estul Europei. Am participat activ la imbunatatirea mediului de lucru si a procesului de control, prin gasirea de solutii tehnice si practice de marirea calitatii controalelor ce le efectuam zilnic, precum si a volumului acestor controale! Practic, impreuna cu ceilalti colegi, am ajutat la marirea cresterii productivitatii, in speta a controalelor efectuate in 12 ore de munca, prin depasirea "recordurilor personale", in sensul bun al cuvintelor, de la o zi la alta!
In fond este o munca de echipa, pe care, daca n-am fi fost totusi o echipa in adevaratul sens al cuvantului, nu am fi facut-o!
STEVE ELLIS - Global Operation Manager Eastern Hemisphere UK,
sellis@sps.shawcor.com, phone number: +44 1493 845961;
SUE JEFFS - Personnel Field Coordinator, UK Office, e-mail address: sjeffs@sps.shawcor.com, phone number: +44 1493 845951;
JOE FRASER - Operations Manager, UK Office, e-,ail address: joe.fraser@shawcor.com; phone: +441439800620.

studii

Facultati:

1982 - 1986 Liceu / Școală profesională: Petrol si Gaze la Industrial Nr. 2 din Pitesti. Liceul Industrial nr. 2 Petrol si Gaze, absolvit in 1986; Cursuri de specialitate in control nedistructiv (ultrasunete, lichide penetrante si pulberi magnetice), Laboratorul Central din Bucuresti si Institutul de Fizica Atomica Bucuresti, 1989;

Premii

Traininguri
Jul 2003 - Jun 2015: Cursuri Perfectionare Control Nedistructiv Lavender International UK
In domeniul Ultrasunete, Control Magnetic.
Autorizare PCN in UT, Control Magnetic, ToFD.
Autorizare Phased Array.
CRA / SCR Auorizat.
Hobby-uri
ciclism, lectura, turism

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles