Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 12.01.1952

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:30.06.1974

Stagiu militar: da

obiectiv

Sunt un specialist care cunosc si vorbesc 15 limbi straine. Sunt profesor si tradicatpr de elita de limba Romani

Salariu: 200,00 USD / luna

Beneficii:  cazare, asigurare si masa

Tip job: Full time

Disponibil: oricand

experienta profesionala

07.07.1999 - prezent

Departament: ong / voluntariat

Titlu Job: presedinte

Responsabilitati:

Ca presedinte al asociatiei am perfectat peste 2500 de anchete si acesti batrini romi au primit de la fondurile germane cite 1123 de euro fiecare . iar studentii romi au primit cite o mie de dolari americani pentru a-si putea achita taxa universitara.

Realizari:

Peaste 11 mii de romi au primit ajutoare materiale si financiare, Asociatia a edit traducerea in limba romani , tiganeasca a Poemului Luceafarul, A baladei Miorita, a Mwstwrului Manole, a Cinarii Limbii Tiganesti in 6 limbi

studii

Facultati:

Facultatea de limbi straine --spaniola Unuiversitatea de Stat din Chisinau 1969--1974

Facultati in straiatate

Umniversitatea Central Europeana din Budapesta 2001

Activitati extracurriculare

Sunt poetû traducator û educator û profesor -am lucrat 10 aniû jurnalist si coresponden al ziarului 10 ani de activitate

Premii

Politologie Ambasada Americana = 2 saptamini in limba Engleza Chisinau
Dimensiunea unana OSCE Polonia 2003
Limba Engleza 2 ani cite 2 saptamini Maikl Gott International
Traduceri in limbi straine ==1400 euro
HOLOCAUST 160 de dolari
Calatorie in Cehia
Calatorie in Polonia La muzeu Oswencin
Calatorie Nigeria

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

franceză(avansat,avansat,avansat)

spaniolă(avansat,avansat,avansat)

italiană(avansat,avansat,avansat)

rusă(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles