de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 18.04.1963

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:08.10.1988

Stagiu militar: da

obiectiv

Să-mi folosesc cunoștințele și abilitățile profesionale dobândite pentru a urca pe scara valorică a companiei.

Salariu: 800,00 USD / luna

Beneficii: Disponibilitatea de putea să-mi oferii serviciile

Tip job: Full time

Departament: Resurse umane / Psihologie, Marketing, Educatie / Training / Arte, Cercetare - dezvoltare, Sport / Wellness, Management

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.1990 - prezent

Departament: educatie / training / arte

Titlu Job: profesor

Responsabilitati:

Profesor educație fizică și sport / specializare baschet
Nu mă laud ....
Nu este nevoie, mă recomand prin ceea ce fac și demonstrez că pot face în acest domeniu.
Aștept

studii

Facultati:

2012 - 2014 Masterat: Educație fizică și antrenament sportiv la Universitatea ”Spiru Haret” din București. 1994 - 1998 Academia Națională de Educație Fizică și Sport = LICENȚIAT
1983 - 1987 Institutul de Educație Fizică și Sport = ABSOLVENT

Premii

Certificari
Oct 2014 - Dec 2014: Centrul de pregătire profesională CEPECOM
Inspector (Referent) Resurse Umane - cod COR 333304
Jul 2014 - Oct 2014: Federația Română de Baschet
Stagiul de perfecționare al antrenorilor de baschet - juniori
Jul 2013 - Jul 2013: Federația Română de Baschet
Mar 2013 - May 2013: Fundația Academică „ALUMNI” Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța
Managementul situaților de criză la nivelul unității școlare
Nov 2012 - Nov 2012: Inspectoratul Școlar al Județului Prahova
Calitatea în Managementul Unităților Școlare
Nov 2012 - Mar 2013: Casa Corpului Didactic - Brașov
Programul „Dezvoltarea Competențelor personalului didactic și didactic auxiliar din sistemul preuniversitar”
„Competență și performanță în școala de azi”
Oct 2012 - Oct 2012: Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „I.L. Caragiale”
Competențe în comunicare - performanță în educație
Mar 2012 - May 2012: Academia Națională de Informații „Mihai Viteazul”
Dezvoltarea competențelor manageriale ale personalului didactic cu funcții de conducere îndrumare și control din sistemul preuniversitar în societatea cunoașterii
Feb 2012 - Feb 2012: Casa Corpului Didactic Prahova
Calitatea managementului în unitățile școlare
Oct 2011 - Nov 2011: Universitatea de Educație Fizică și Sport București
Mentorat în educație fizică și sport
Nov 2003 - Jan 2004: UNESCO / Casa Corpului Didactic București
Integrarea Europeană și Proiecte internaționale
Mar 2003 - May 2003: Casa Corpului Didactic București
Tehnologia informației și comunicării
Mar 2003 - Jul 2003: Casa Corpului Didactic București
Management educațional
Jan 2000 - Jan 2000: Casa Corpului Didactic București
Reforma învățământului
Lucrari publicate
May 2014: Competențe în comunicare, o condiție a creșterii eficienței lecțiilor de antrenament și a performanțelor competiționale în cadrul cluburilor sportive școlare

May 2013: Driblingul, element fundamental al jocului de baschet

Mar 2013: Mișcarea în teren, element fundamental al jocului în atac și în apărare în baschet

Jun 2012: Metode și tehnici utilizate pentru realizarea analizei informațiilor care, contribuie la eficientizarea procesului de predare-învățare și a evoluției competiționale, specific sportului de performanță din învățământul preuniversitar

Mar 2012: Relații între performanța sportivă și metodologia instruirii în cluburile sportive școlare

Oct 2004: Educația fizică și sportul de performanță în sistemul preuniversitar

Apr 2004: Raționalizarea și eficientizarea, factori determinanți ai eficacității realizate în lecția de baschet

Apr 2004: Probleme ale creșterii eficienței lecției de antrenament la copii și juniori în jocul de baschet

Premii si Distinctii
Sep 2012: Metodist al Inspectoratului Școlar al Municipiului București

Apr 2012: Membru al corpului de experți în managementul educațional SERIA I (27.04.2012)

Calificari
Sep 2001: Grad didactic I

Sep 1997: Grad didactic II

Sep 1993: Grad didactic DEFINITIVAT

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles