Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 03.08.1980

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:10.08.2004

obiectiv

Munca intr-un domeniu de actualitate si de perspectiva, la un nivel corespunzator!

Beneficii: Salariu atractiv in functie de cunostintele candidatului. Lucru intr-o echipa tanara si creativa, intr-un mediu de munca placut. Lucru intr-o companie concentrata pe calitate. Bonus-uri

Tip job: Part time

Departament: Educatie / Training / Arte

Oras de lucru: Constanta

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

15.09.2000 - prezent

Departament: educatie / training / arte

Titlu Job: profesor

Responsabilitati:

Invatamantul si profesorul are ca finalitate formarea personalităţii umane prin:
a) insuşirea cunoştinţelor ştiinţifice, a valorilor culturii naţionale şi universale;
b) formarea capacităţilor intelectuale, a disponibilităţilor afective şi a abilităţilor practice prin asimilarea de cunoştinţe umaniste, ştiinţifice, tehnice şi estetice;
c) asimilarea tehnicilor de muncă intelectuală, necesare instruirii şi autoinstruirii pe durata sregii vieţi;
d) educarea spiritului respectării drepturilor şi libertăţilor fundamentale ale omului, al demnităţii şi al toleranţei, al schimbului liber de opinii;
e) cultivarea sensibilităţii faţă de problematica umană, faţă de valorile moral-civice, a respectului pentru natură şi mediul inconjurător;
f) dezvoltarea armonioasă a individului prin educaţie fizică, educaţie igienico-sanitară şi practicarea sportului;
g) profesionalizarea tinerei generaţii pentru desfăşurarea unor activităţi utile, producătoare de bunuri materiale şi spirituale.
(2) Ivăţămantul asigură cultivarea dragostei faţă de ţară, faţă de trecutul istoric şi de tradiţiile poporului roman
(3) Finalităţile şcolii romaneşti se realizează prin strategii şi tehnici moderne de instruire şi educare, susţinute de ştiinţele educaţiei şi de practica şcolară, conform obiectivelor fiecărui nivel.

Realizari:

Formarea elevilor pentru examenele importante din viata.
Mobilizarea elevilor pentru ore deschise si inspectii scoare.
Instruirea elevilor, cat si realizare pieselor de teatru pentru concursuri internationale.

studii

Facultati:

LiceuL - Grup Scolar Industrial Constructii de masini Constanta
Universitatea Ovidius, Facultatea de Litere si Teologie, Specializarea - Romana-Italiana
Universitatea Spiru-Haret, Facultatea de Psihologie, Specializrea - Psihologie
Scoala Nationala de Studii Politice Administrative - Masterat in Comuncare Manageriala si Resurse Umane

Premii

1. Abilitare si Curriculum – Formarea continua a profesorilor de Limba romana, engleza si franceza in societatea cunoasterii
Universitatea Bucuresti, Centrul de Dezvoltare si Inovare in Educatie, SIVECO Romania S.A.
Perfectionare Profesionala POSDRU
2. Dezvoltarea Profesionala Continua pe Componenta Instruirii Diferentiate a Elevilor - Formarea Continua a profesorilor de Limba romana, franceza si engleza in societatea cunoasterii
3. Calitate in Educatie
Fundatia Academica „Alumni” a Colegiului National „Mircea cel Batran”, Constanta
4. Mentor
Training & Teaching Center,Bucuresti
5. Management Educational
6. Comunicare si Curriculum
7. Management educational economic performant in contextul standardelor Uniunii Europene
Universitatea Tomis Constanta
8. Retorica
Institutul de stat de limba rusa „A.S. Pushkin”, Moscova - Rusia
9. Managementul proiectelor – Finantare nerambursabila pentru dezvoltare scolara »
Casa Corpului Didactic Constanta
10. Instructor / Preparator Formare
Institutul Pentru Dezvoltarea Resurselor Umane
11. Certificat de Acordare a Gradului Didactic II
Invatamant Universitatea OVIDIUS, Constanţa
12. Educaţie şi formare profesională
Centrul pentru Formare Profesională şi Dezvoltare Regională Perfecţionare profesională - Formator
13. Pedagogie – Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactic Universitatea OVIDIUS Constanţa, Modul psihopedagogic
14. Psihologie - Universitatea Spiru Haret Bucuresti – Facultatea de Psihologie, Studii universitare de licenta
15. Master - Comunicare manageriala si resurse umane
Scoala Nationala De Studii Politice Administrative – Facultatea de Comunicare si Relatii Publice
16.Diplomă de licenţă
Filologie – Limba si Literatura Romana - Limba si Literatura Italiana, Universitatea Ovidius Constanta – Facultatea de Litere si Teologie
17.Institutul pentru Dezvoltarea Resurselor Umane, Perfecţionare profesională – Evaluator de Competenţe Profesionale
18.Managementul Proiectelor, Institutul pentru Dezvoltarea Resurselor Umane, Perfecţionare profesională – Manager de proiect
19.Centrul pentru Formare Profesională şi Dezvoltare Regională, Perfecţionare profesională – Formator de Formatori
20.Curs de initiere in domeniul terapiei tulburarilor de limbaj, Casa Corpului Didactic Constanţa
21.Limba Engleză - SC Euroconcept Srl
22.Adeverinţă Promovarea sanatatii mentale si emotionale, Casa Corpului Didactic Constanţa
23.Asociaţia Tineretului Progresist Constanţa, Calificare Profesională – Operator calculator electronic şi reţele

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles