de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 05.02.1960

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:30.11.1991

Stagiu militar: da

obiectiv

Obtinerea unui post in Asigurarea/Controlul Calitatii produselor pentru a pune in valoare experienta acumulata in acest domeniu. De asemenea, daca pregatirea si experienta mea sunt considerate pertinente, raman deschis si pentru alte oferte de lucru.

Salariu: nespecificat

Beneficii: asig. in caz de boala /accidente asig. pt. pensie bonuri masa

Tip job: Full time

Departament: Controlul calitatii

Oras de lucru: Brasov

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.12.1995 - 20.02.2002

Departament: controlul calitatii

Titlu Job: sef asigurarea calitatii

Responsabilitati:

*Coordonarea unei echipe formate din 5 ing. auditori interni si redactori de proceduri de lucru.
*Supervizarea implementarii, acreditarii si functionarii sistemului calitatii societatii, conf. SR EN ISO 9000.
*Verificarea, actualizarea si avizarea tuturor procedurilor sistemului.
*Planificarea si realizarea de audituri interne (in compartim. societatii) si externe (la principalii furnizori).
*Intocmirea de planuri si programe privind ameliorarea calitatii produselor si scaderea % de rebut.
*Gestiunea costurilor calitatii produselor.
*Reprezentatrea societatii, in domeniul asig. calitatii, in relatiile cu clientii si organismele de certificare.

Realizari:

*Implementarea si obtinerea certificarii sistemului calitatii societatii (TUV) conf. SR EN ISO 9000, la 10 iunie 1997.
*Obtinerea ulterioara de certificari si acreditari suplimentare cerute de catre principalii clienti.
*Mentinerea si reinnoirea periodica a certificarilor obtinute.
*Evaluarea (anuala) a furnizorilor societatii.
*Reactualizarea, verificarea si avizarea tuturor procedurilor sistemului calitatii.
*Intocmirea de rapoarte, planuri si programe privind ameliorarea calitatii produselor si reducerea costurilor generate de calitate.
*Audituri efectuate: ca auditor sef=30; ca auditor extern=10; caauditor in diverse echipe mixte (untern si extern)=65.

studii

Facultati:

1975-1979 Liceul de matematica-mecanica "Aurel Vlaicu" din Orastie.
1981-1986 Inginer TCM/Univ. politehnica din Brasov.
1998-2002 Psihologie/Universitatea "Spiru Haret" din Brasov.

Facultati in straiatate

2004-2005 Collegiul "Marie-Victorin" din Montreal, Canada.
2005-2007 Sociologie/Facultatea de Stiinte sociale din Montreal, Canada.

Premii

1996 Managemantul Calitatii/ CNFCMAC Bucuresti.
1996-1998 Audit intern, extern si proiectarea sist. calitatii/Univeritatea politehnica din Bucuresti.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(incepator,avansat,mediu)

franceză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles