Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 02.08.1962

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:16.06.1987

Stagiu militar: da

obiectiv

Sa pot sa-mi utilizez la maximum potentialul intelectual si fizic intr-o firma care apreciaza acest lucru.

Salariu: 1.500,00 USD / luna

Beneficii: bonuri masa, telefon, masina, laptop

Tip job: Full time

Departament: Vanzari, Administrativ / Logistica, Agricultura, Productie, Achizitii, Relatii clienti / Call center, Merchandising / Promoteri, Controlul calitatii, Alimentatie / HoReCa, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti, Pitesti, Ploiesti, STRAINATATE

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

15.09.1996 - prezent

Departament: achizitii

Titlu Job: senior qa manager / director achizitii

Responsabilitati:

• din 1996 SC Integra Import Export SRL ,
- Senior Q.A. Manager/Director achizitii;
- controlul de calitate al carcasei si pieselor de porc destinate exportului;
- receptia calitativa a carnii de porc importata;
- selectia porcilor vii din import destinati sacrificarii la abatorul Oradea;
- controlul calitativ al productiei de piese refrigerate de porc si de vita destinate comercializarii in reteaua de magazine Metro;
- controlul calitativ al productiei de piese refrigerate de porc si de vita destinate comercializarii in reteaua de magazine Carrefour;
- controlul calitativ al productiei de piese refrigerate de porc si de vita destinate comercializarii in reteaua de magazineLa Fourmi;
- controlul calitativ al productiei de piese refrigerate de porc si de vita destinate comercializarii in reteaua de magazine Mega Image;
- controlul calitativ al productiei de carne refrigerata de vita pentru L&O Romania – furnozorul McDonald’s
- implementarea programului HACCP la abatorul din Oradea si la fabrica Integra din Chitila pentru sacrificarea si transarea carnii de porc si de vita;
- audituri EFSIS la abatorul din Oradea si la fabrica din Chitila;
- auditor intern pt. ISO 9001/2000, certificat TUV Turingen;
- clasificator autorizat pentru carcasele de porc;
- din 2003 membru al Comisiei de Clasificare a Carcaselor (porc, bovine, ovine)

Realizari:

- certificare ISO 9001;
- certificare HACCP:
- certificare HACCP - EFSIS
- certificare HACCP - OSI

DEPLASARI:

1996 Germania, GRUNNE WOCHE - BERLIN
1997 Cehia, deplasare la CUTISIN
1998 Cehia, deplasare la CUTISIN
1999 Ungaria deplasare CARNAUD METALBOX
2003 Inwent - Germany Legislative and Practical Implementation of Product Requirements and Quality Standards in Pig Production in Romania
2004 Inwent - Germany Integration of Romanian Pork Production in EU

Din Septembrie 2005 Cursuri Master Formation de Management de Qualite, Institute Superior Agricole - LILE FRANTA
Experinta bogata in cresterea si ameliorarea animalelor
Experienta vasta privind sacrificarea, transarea si prelucrarea carcaselor de porcine, bovine si ovine.
Cunostiinte si experienta vasta privind cerintele de transare si prezentare a pieselor de vita, porc si ovine pentru retelele Metro si Carrefour.
Cunoasterea furnizorilor de vita, porc si oaie (ferme si abatoare)
Capabil de a realiza, implementa si coordona un sistem de Asigurare a Calitatii pentru carne si alte produse proaspete sau congelate.
Capabila de a concepe, realiza si implementa un sistem de trasabilitate ,,din farfurie inapoi in ferma” in conformitate cu cerintele UE, in special pentru carnea de vita si porc.
Disponibil pentru deplasari frecvente si lungi in tara si in strainatate.
Rezistent la stress, conditii diferite si dificile de lucru.

Si foarte multe alte realizari care ar ocupa timpul Dvs.

studii

Facultati:

Facultatea de Zootehnie - Institutul Agronomic N. Balcescu Bucuresti
Promotia 1987, medie 9,33

Facultati in straiatate

Nu este cazul

Activitati extracurriculare

Rezistent la stress si conditi dure de lucru, disponibil la deplasari lungi si frecvente in tara si strainatate.
Cunostiinte peste nivel mediu in mecanica, mecanica auto, telecomunicatii, PC, alimentari cu apa si energie, constructii

Premii

Clasificator autorizat carcase porcine conf. sistemului EUROP
Auditor intern ISO 9001 - TUV CERT Germania
Diverse atestate profesionale

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(incepator,mediu,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles