Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 02.02.1992

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:13.11.2014

Stagiu militar: nu

obiectiv

- Dezvoltare in domeniul ingineriei autovehiculului - Doresc sa lucrez intr-o companie multinationala din industria de automobile

Salariu: 1.800,00 USD / luna

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica, Productie, Cercetare - dezvoltare, Transport / Distributie, Inginerie, Controlul calitatii, Service / Reparatii, Specialisti / Tehnicieni

Oras de lucru: Pitesti

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.06.2014 - 31.05.2015

Departament: productie

Titlu Job: stagiar departament productie

Responsabilitati:

Principalele activităţi şi responsabilităţi:
▪ - Receptia si punerea in productie a mijloacelor de manipulare
▪ - Mentinerea contactului cu furnizorii de echipamente si sisteme tehnice
▪ - Asigurarea fluxului de informatii intre productie si departamentul de ingineri
▪ - Actualizarea dosarelor de conceptie sisteme industriale pentru liniile de
▪ productie
▪ - Conceperea de tehnologii si sisteme industriale pentru integrarea de
componente pentru cablaje pe liniile de productie
▪ - Participarea impreuna cu ingineri de productie si furnizori la validarea
solutiilor tehnice pentru echipamentele unei linii de asamblare
▪ - Acordarea de asistenta tehnica in procesul de productie
▪ - Instruirea operatorilor asupra modificarilor tehnice realizate
▪ - Realizare schite echipamente pentru furnizori
▪ - Echipare linie de productie cu echipamente
▪ - Reparare echipamente
▪ - Realizare layout hala de productie

studii

Facultati:

2015 - prezent Masterat: Ingineria autovehiculelor la Universitatea din Pitesti din Pitesti. Denumire master: AESM- Automotive Engineering for Sustainable Mobility
2011 - 2015 Facultate / Colegiu: Inginerie la Universitatea din Pitesti- Facultatea de Mecanica si Tehnologie din Pitesti. Discipline principale studiate:
- Dinamica autovehiculelor
- Calculul si constructia motoarelor cu ardere interna
- Calculul si constructia autovehiculelor
- Echipament electric si electronic auto
- Fabricarea si repararea autovehiculelor
- Proiectare asistata de calculator
2007 - 2011 Liceu: Inginerie la Grup Scolar Constructii de Masini DACIA Pitesti din Pitesti. Calificare obtinuta:
- Tehnician instalatii electrice

Premii

Proiecte
Oct 2014 - Jul 2015: Proiectarea unui motor V6 M.A.S.
Pentru un autovehicul cu principalele caracteristici: Vmax=200 km/h, capacitate de incarcare 5 locuri, sa se efectueze:
I. Studiul dinamic al autovehiculului
II. Calculul termic, cinematic si dinamic al motorului
III. Calculul si constructia subansamblului piston- bolt
IV. Tema stagiu de practica: Sertizarea si sudarea cu ultrasunete a cablajelor auto
V. Partea grafica (sectiune transversala prin motor, desen de ansamblu al autovehiculului proiectat, desen de executie piston, desen de executie bolt)
Calificari
Jul 2007: Tehnician instalatii electrice

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles