de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 28.02.1973

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:23.02.2007

obiectiv

Salariu: 700,00 USD / luna

Beneficii: laptop, conexiune internet

Tip job: Part time, Full time, Proiect / Sezonier

Departament: Relatii publice, Marketing, Constructii / Instalatii, Cercetare - dezvoltare, Protectia mediului

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 15.03.2008

experienta profesionala

02.12.1996 - 13.12.2007

Departament: cercetare - dezvoltare

Titlu Job: cercetator stiintific

Responsabilitati:

- Elaborare lucrari de protectie a mediului;
- Efectuare cercetari experimentale asupra materialelor de constructii;
- Realizare certificari si agremente materiale de constructii;
- Efectuare masuratori de radioactivitate pe materiale de constructii;
- Efectuare incercari materiale de constructii;
- Gestionare si elaborare proiecte finantate de Ministerul Educatiei si Cercetarii cu urmatoarele responsabilitati tehnice si administrative:
- realizare oferta tehnica si financiara pentru licitatie
- asigurarea managementului proiectelor
- mobilizare resurse umane, materiale şi financiare necesare realizării proiectului
- comunicarea eficienta si operativa a problemelor administrative, tehnice si financiare intre partenerii proiectului
- realizarea comunicarii rezultatelor si coordonare inter-parteneri
- diseminarea la nivel national / international a cunostintelor si rezultatelor obtinute
- Gestionare si colaborare la realizarea unor reglementari finantate de MINISTERUL DEZVOLTARII, LUCRARILOR PUBLICE SI LOCUINTELOR, prin:
- realizare oferta tehnica si financiara pentru licitatie;
- colaborare la realizarea:Documentului national de aplicare a SR EN 206-1: Beton Partea 1: Specificatie, performanta, productie si conformitate-(SR 13510) si a Normativului NE 012-1:2007 Cod de practica pentru executarea lucrarilor din beton, beton armat si beton precomprimat. Partea 1: Producerea betonului
-Elaborare si gestionare programe de cercetare experimentala in vederea definirii domeniilor de utilizare a diferitelor tipuri de cimenturi fabricate de principalii producatori din Romania,
cu urmatoarele responsabilitati tehnice si administrative:
- realizare program experimental
- mobilizare resurse umane si materiale necesare realizării programelor experimentale
- elaborare retete diferite tipuri de betoane
- efectuare incercari betoane
- prelucrare, interpretare si prezentare rezultate obtinute
- diseminarea la nivel national / international a rezultatelor obtinute
-Elaborare si gestionare program de cercetare experimentala in vederea reducerii poluantilor fizici din materialele de constructii,

Realizari:

Gestionare a peste 10 proiecte cu valori importante, fiecare dintre acestea fiind in colaborare cu diversi parteneri (Universitatea Tehnica de Constructii - UTCB, Universitatea Babes Bolyai - UBB Cluj, CEPROCIM, Institutul National de Sticla si agenti economici din domeniul materialelor de constructii).

studii

Facultati:

0ctombrie 2003-prezent, Universitatea Babes-Bolyai, Facultatea de Fizica, Doctorand Specializarea Fizica constructiilor, radioactivitatea materialelor de constructii

Septembrie 1991- iunie 1996, Universitatea Bucuresti, Facultatea de Fizica, Licentiat in fizica, Specializarea Fizica atmosferei si a globului terestru

Activitati extracurriculare

- Abilitati manageriale, de planificare, organizare si de a conduce mai multe proiecte simultan
- Dinamism, deschidere spre nou
- Foarte bune aptitudini de orientare catre client , comunicare , organizare & planificare , dinamism , initiativa , atitudine practiva , capacitatea de a lucra in echipa , spirit analitic, atentie sporita la detalii
- Persoana flexibila, rezistenta la stres
-Abilitate de a lua decizii in situatii critice

Premii

Curs ASRO “Formarea secretarilor si membrilor Comitetelor Tehnice de Standardizare” – septembrie 2001;
Curs CEEX 2005, Modul 2: “Managementul si administrarea cercetarii – dezvoltarii si a proiectelor de cercetare”, noiembrie 2005.
Cursul de perfectionare auditor interni calitate/mediu/SSO - ianuarie 2008.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles