Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 17.05.1984

obiectiv

dezvoltare profesionala

Tip job: Part time, Full time, Practică / Voluntariat

Departament: Relatii publice, Publicitate, Grafica / Webdesign / DTP, Administrativ / Logistica, ONG / Voluntariat, Functii publice, Tipografii / Edituri

Oras de lucru: Iasi

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

17.09.2007 - prezent

Departament: administrativ / logistica

Titlu Job: consilier asistent

Responsabilitati:

- Monitorizarea activitatii centrelor de asistenta sociala pentru persoanele adulte.
- Primirea si verificarea cererilor cu solicitarea de sprijin formulate de persoanele adulte aflate in dificultate si propunerea masurilor de protectie specifice.
- Verificarea, in colaborare cu reprezentanti abilitati ai administratiei publice locale de domiciliu, situatiei socio-economica a persoanelor care solicita institutionalizarea si propunerea masurilor de reintegrare a persoanelor adulte, atunci cand conditiile familiale o permit.
- Realizarea rapoartelor statistice trimestriale, semestriale si anuale.
- Crearea si mentinerea unei baze de date referitoare la persoanele varstnice si adulte cu handicap, beneficiare ale serviciilor de asistenta din centrele pentru persoanele adulte.
- Preluarea de telefoane si indeplinirea diferitelor sarcini administrative.

studii

Facultati:

- 2007 - 2009 - Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi, Facultatea de Filosofie si Stiinte Social Politice, Master "Studii de Securitate si Integrare Europeana"
- 2003 - 2007 - Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi, Facultatea de Filosofie, sectia de Stiinte Politice - pe perioada facultatii am studiat discipline precum Retorica, Comunicare politica, Marketing politic, care m-au ajutat sa imi dezvolt abilitati de comunicare in scris si oral.

Activitati extracurriculare

Obiectivitate şi iniţiativă
Comunicativitate şi spirit de echipă
Putere de muncă, seriozitate şi dorinţa de a invata

Premii

- 15 iunie 2011 - Certificate in Advanced English, eliberat de University of Cambridge
- februarie 2011 - prezent - voluntar part - time, avand atributiile unui Asistent Administrativ, in cadrul Asociatiei "Areal Nord- Est" Vaslui, asociatie care isi propune sa elaboreze programe de dezvoltare la nivel local;
- septembrie 2010 - in prezent - curs Cambridge, Certificate in Advanced English, la Centrul de perfectionare si formare continua Vaslui;
- 07 iunie 2010 - 02 iulie 2010 - Vizita de studiu la Parlamentul European, Directoratul General de Politici Interne, Comitetul Afacerilor Constitutionale;
- 07 iunie 2010 - 25 iunie 2010 - Part time internship la cabinetul europarlamentarului Petru Luhan, Parlamentul European, Bruxelles, Belgia;
- 11 decembrie 2009 - 13 decembrie 2009 - Internship cu Fundatia Konrad Adenauer, pe tema Managementul Comunicarii;
- 06 iulie 2009 -11 iulie 2009 - training "Training Champions", sustinut de catre Universitatea "Petre Andrei" Iaşi, CREA România şi Crownford Ltd UK;
- iunie 2008 - ianuarie 2009 - curs limba franceza sustinut la Centrul Cultural Francez Iasi, in urma caruia am obtinut Diploma de limba franceza, nivelul A1;
- 25 august 2008 - 3 octombrie 2008- stagiu la Administraţia Prezidenţială, instituţie publică, Bd. Geniului, nr. 1-3,Sector 6, 060116, Bucureşti, România, Departamentul de Comunicare Publica;
- 22 iunie 2008 - 28 iulie 2008 - curs limba engleza sustinut la Centrul de perfectionare si formare continua Vaslui, in urma caruia am obtinut diploma de limba engleza, nivel Mediu - Avansat.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

franceză(incepator,incepator,mediu)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles