Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 17.01.1974

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:17.09.2003

obiectiv

Departament: Resurse umane / Psihologie, Financiar / Contabilitate, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti, Ilfov

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

12.03.2001 - prezent

Departament: financiar / contabilitate

Titlu Job: economist

Responsabilitati:

Martie 2001- prezent- SC LINDE GAZ ROMANIA SRL( Grupul LINDE GAZ)
-economist

-planificarea, organizarea si controlul activitatilor de contabilitate financiara la nivelul punctului de lucru
- comunicarea cu bancile, auditorii si autoritatile fiscale
-reprezentarea companiei in cazul controalelor din partea Administratiei Financiare, Garzii Financiare si a altor organe ale statului
- certificarea realitatii inregistrarilor in contabilitate, prin verificarea si semnarea notelor de contabilitate
- verificarea , analizarea si certificarea anumitor conturi din balanta de verificare
- asigurarea arhivarii documentelor contabile
- pastrarea la curent cu modificarile legislative
- evidenta documentelor cu regim special alocate dealerilor
- controlul dealerilor din zona de est din punct de vedere al intocmirii documentelor cu regim special
- furnizarea directorului financiar informatii contabile detaliate necesare intocmirii rapoartelor financiare

Pana in 2007 am lucrat simultan la o societate a grupului( AGA GAZ ) unde am efectuat urmatoarele activitati:

-evidenta contabila( declaratii, raportari, bilant, etc.), inclusiv salarizare, activitati de resurse
umane
-intocmirea, verificarea si reconcilierea balantei de verificare, bilantului contabil, analiza
contului de profit si pierdere
-intocmirea statelor de salarii
-calcularea, verificarea si inregistrarea impozitelor si taxelor datorate statului
-intocmirea si prezentarea situatiilor si rapoartelor financiare
-pregatirea documentelor in vederea intocmirii declaratiilor la bugetul de stat
-intocmirea declaratiilor pentru impozite si taxe, precum si a altor declaratii prevazute de legislatia in vigoare, inclusiv cele aferente contributiilor sociale
-comunicarea cu auditorii, bancile si autoritatile fiscale
-activitati financiar bancare( efectuarea platilor interne si externe prin utilizarea sistemelor multicash, negocierea dobanzii cu banca si constituirea depozitelor, intocmirea tabloului de cash-flow, relatiile cu banca )
-adaptarea companiei la toate reglementarile financiare, contabile, legislative, impozite si taxe

-Iunie 2000-martie 2001- SC ALSTAR SRL
- economist

Am efectuat aceleasi activitati ca cele prezentate mai sus.

-Septembrie 1995- iunie 2000- SC EMARE EXIM SRL
- contabilitate primara

studii

Facultati:

- Liceul de Matematica-Fizica Turnu-Magurele-promotia 1992
- Academia de Studii Economice-Facultatea de Comert – promotia 1999
- Master- Standarde international si Reglementari contabile-ASE-
promotia 2007
- Expert contabil (CECCAR -2007)
- Consultant Fiscal (Camera Consultantilor Fiscali-2007)
- Stagiar anul 3( Camera Auditorilor din Romania)

Activitati extracurriculare

-cunostinte profesionale solide; contabilitate, fiscalitatea, contabilitate de gestiune,
analiza economico-financiara, resurse umane si salarizare
-cunoasterea legislatiei la zi, urmarirea zilnica a noilor aparitii si a modificarilor
legislative,adaptarea activitatii in functie de modificarile legislative
-capacitatea de analiza si interpretare a rezultatelor financiar-contabile
-abilitati de planificare si oeganizare a activitatilor si resurselor(financiare, umane,
materiale)
-aptitudini de calcul matematic, rationament analitic, de lucru cu documentele si de
rezolvare a problemelor
-capacitate de decizie, de delegare si de urmarire a termenelor limita
-initiativa, rezistenta la stres, usurinta, claritate si coerenta in exprimare, conduita
etica si deontologie profesionala

Premii

-Evaluarea Economico-Financiara a Intreprinderii(CECCAR1998)
-Curs postuniversitar-Managementul Resurselor Umane( UPB-2003)
-Inspector resurse umane(ITM-2005)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles