Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 22.09.1982

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:10.09.2000

obiectiv

Beneficii: Conditii de lucru moderne, un mediu motivant.

Tip job: Full time

Departament: Marketing, Banci, Audit / Consultanta

Oras de lucru: Bucuresti

Nivel Cariera: Mid-Level (2-5 ani)

Disponibil: 20.02.2013

experienta profesionala

10.01.2006 - prezent

Departament: audit / consultanta

Titlu Job: economist

Responsabilitati:

-project management pe partea economica in cadrul proiectelor majore de investitii;
-coordonarea si realizarea analizelor economico-financiare ale proiectelor de investitii (analiza cost-beneficiu; accesare fonduri europene -in cadrul studiilor de oportunitate, prefezabilitate si fezabilitate);
-intocmirea, analiza si prognoza cash-flow ului;
-analiza balantei contabile si a indicatorilor de profitabilitate ai unei societati;
-elaborarea si gestionarea bugetelor de proiect;
-analize de eficienta, risc si sensibilitate a proiectelor de investitii;
-estimarea si analiza indicatorilor de performanta economica: IRR,ROI,NPV, recovering term etc;
-modelare financiara: estimarea si analiza costului,planificarea resurselor financiare,programe de extrageri si rambursari;
-intocmirea unui plan de afaceri pentru promovarea unui proiect de investitii ;
-relatia directa cu clientii, cu bancile si organismele europene de asistenta comunitara (BERD, Jaspers );
-asistenta clienti la identificarea, pregatirea si implementarea oricarui tip de proiect finantat din surse proprii, credite sau fonduri europene.

Realizari:

Am obtinut finantare nerambursabila din fonduri europene pentru proiectele elaborate;
Am asigurat o crestere a calitatii proiectelor elaborate si a serviciilor furnizate;
Am reusit rentabilizarea unor proiecte de investitii dificile;
Am solutionat probleme importante din cadrul proiectelor cu respectarea termenelor limita;
Am mentinut si imbunatatit relatia cu clientii traditionali si atras noi clienti.(primarii, societati comerciale etc)

studii

Facultati:

2007 -2009: Master in Business, Academia de Studii Economice, Bucuresti, Facultatea de Comert;
2003 -2007 : licentiata in Managementul Afacerilor, Facultatea de Relatii Comerciale si Financiar-Bancare Interne si Internationale, Universitatea Romano-Americana, Bucuresti cu media 10.

Activitati extracurriculare

Cunostinte avansate despre Instrumentele Structurale ale U.E;
Cunostinte despre termenii comerciali internationali Incoterms 2000;
Cunostinte despre inteligenta emotionala in leadership.

Premii

-certificat de specializare in Analiza Cost-Beneficiu, Camera de Comert, Bucuresti;
-certificat de excelenta in Business Management, Universitatea James Madison, Ph., U.S.A;
-certificat CAE - engleza generala nivel avansat, emis de University of Cambridge, Marea Britanie;
-certificat de engleza generala nivel avansat, emis de Consiliul Britanic, Bucuresti;
-atestat profesional de traducator limba engleza, emis de CN.I.L.Caragiale, Ploiesti;
-diploma de merit pt.rezultatele la invatatura- anii universitari 2003-2007, Universitatea Romano-Americana, Bucuresti.

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(avansat,avansat,avansat)

franceză(avansat,avansat,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles