Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 14.04.1978

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:26.01.2011

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Full time

Departament: Administrativ / Logistica, Achizitii, Controlul calitatii

Nivel Cariera: Senior-Level (> 5 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

02.09.1999 - prezent

Departament: achizitii

Titlu Job: marchandiser

Responsabilitati:

Responsabilitatile mele sunt:
-contabilitate primara: tinerea evidentei si urmarirea facturilor de la furnizorii interni cu care lucram, trimiterea lor spre plata firmei din Franta si urmarirea respectarii termenului de plata pentru o cat mai buna relatie cu furnizorii
-achizitionarea accesoriilor necesare productiei in functie de tipul de model si cantitatea dorita
-continua cautare de noi furnizori, cu preturi cat mai avantajoase pentru noi
-negocieri de preturi pentru accesoriile textile
-preluarea comenzilor de la firma initiala, verificarea lor din punct de vedere cantitativ, pentru evitarea eventualelor greseli la materialele achizitionate
-pregatirea produselor finite pentru export, verificarea etichetarii si ambalarii
-sugiestii pentru o incarcare optima in vederea mentinerii calitatii produselor pe parcursul transportului
-supervizarea incarcarii camioanelor pentru export
-receptionarea marfurilor primite(constatarea diferentelor fata de factura si packing-list)
-instiintarea furnizorilor in caz de diferente calitative si cantitative
-intocmirea facturii externe la livrarea marfurilor
-intocmirea packing-list-urilor care vor fi prezentate clientilor pentru o mai buna verificare cantitativa a produselor primite

studii

Facultati:

-Grup Scolar Industrial "Regina Maria" Dorohoi
-Atestat de merceolog
-Postliceala D. Cantemir - Iasi, specializarea contabil pentru comert
-In prezent studenta la Facultatea Spiru Haret - specializarea drept

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles