de ani Fără Frică...

Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

M 03.03.1953

Permis conducere:  Cat.B, Data obtinerii:28.03.1974

Stagiu militar: da

obiectiv

Ocuparea unei poziții corespunzătoare pregătirii si experientei acumulate. Continuua perfecționare corelata cu acumularea unor noi cunoștințe. Verificarea permanenta a comportării în timp a trecerilor la nivel cu calea ferata montate pana acum în România.

Salariu: 800,00 USD / luna

Beneficii: Corelate cu specificul postului (Telefon, Masina ...)

Tip job: Full time

Departament: Inginerie

Oras de lucru: Bucuresti, STRAINATATE

Nivel Cariera: Manager / Executiv

Disponibil: oricand

experienta profesionala

01.09.1977 - prezent

Departament: inginerie

Titlu Job: sef atelier/sef sectie/manager tehnic/manager de proiect

Responsabilitati:

2013-2015, Project Manager la SC EcoRubber Recycling SRL. Am asigurat implementarea în România a sistemului de treceri la nivel pentru pasajele de cale ferata utilizând panouri din cauciuc reciclat din anvelope uzate, montate conform tehnologiei britanice Rosehill.

2011– 2013, Project Manager la SC EcoRubber Recycling SRL pentru trecerile la nivel cu calea ferata folosind panouri din cauciuc obținute din anvelope vechi, instalate conform tehnologiei Rosehill Rail. Am asigurat asistenta tehnica la montaj la mai multe pasaje de cale ferata în tara.

2008– 2010, Manager Tehnic la SC SSU STAHL TECH SRL; am planificat și asigurat asistenta tehnica la lucrărilor de reparații planificate si capitale la podurile rulante și la cuptoarele de forja si tratament termic din sectorul cald de pe platforma Doosan IMGB.

2004 – 2007 SC PRO AUTO INDUSTRIES SA

Manager de proiect unde am avut următoarele responsabilități principale:
- documentația de procurare din Anglia și asistenta tehnică la montaj pentru trecerile la nivel cu calea ferata folosind panouri din cauciuc, fixate conform tehnologiei Rosehill;
- am corelat operațiile cu specific mecanic pentru punerea în funcțiune a podurilor rulante ale sectorului de elaborare oțeluri speciale din zona liberă Giurgiu;
- am participat la demontarea în Anglia și remontarea lui în România a unui utilaj complex unicat utilizat pentru obținerea din cauciuc reciclat din anvelope a unui covor continuu din cauciuc de diverse grosimi.

2000 – 2004 SOCIETATEA FRANCO – ROMÂNĂ SODINAL

Manager tehnic la compartimentul de import, vanzari, consultanta si service pentru masinile si echipamentele destinate industrializarii lichidelor alimentare. Am montat instalatii in mai multe societati de vinificatie din toata tara.

1999 – 2000 SOCIETATEA BELGIANA GANTRY KRANTECHNIK - AACHEN.

Reprezentantul firmei în Romania; am acordat asistenta tehnica pentru:
- importul si vanzarea sistemelor de fixare elastica a sinelor de rulare la macarale;
- componente de poduri rulante + reparatii capitale;

1997 – 1999 SALUS GROUP

Director Tehnic cu următoarele responsabilităţi:
- stabilirea soluţiilor tehnice şi coordonarea a 9 echipe de montaj pentru executarea lucrarilor de
construcţii interioare şi finisaje utilizând tehnologia RIGIPS; am organizat si corelat activităţile
echipelor de montaj cu cea a colaboratorilor externi, la executia noului aeroport din Bucuresti;
- am urmărit întreţinerea şi repararea tuturor echipamentelor;

1982 – 1997 INTREPRINDEREA DE MASINI GRELE BUCUREŞTI, in functiile de:

- sef sectie intretinere; am coordonat reparatiile la poduri rulante si cuptoare in Forja Grea II
- sef colectiv proiectare la RK poduri rulante in Serviciul Mecano-Energetic;

1977 – 1982 GRUPUL DE SANTIERE INDUSTRIALE CLUJ-NAPOCA în functiile de:
- sef lot producţie secundară (statie de betoane, statie de sortare, atelier auto);
- sef atelier confectii metalice si instalatii;

studii

Facultati:

1972 - 1977 Facultate / Colegiu: inginer mecanic la FACULTATEA DE UTILAJ TEHNOLOGIC din INSTITUTUL DE CONSTRUCTII din Bucuresti. 1986: curs de perfecționare pentru proiectare
2005: training la Rosehill-Anglia pentru
implementarea trecerilor la nivel cu calea ferata
in Romania

Premii

curs de intretinere si reparatii a echipamentelor si utilajelor dintr-o unitate de productie

aptitudini

Limbi straine(Scris,Vorbit,Citit):

engleză(mediu,mediu,avansat)

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles