Candidatii eJobs isi pot schimba in orice moment disponibilitatea CVului.

Curriculum Vitae

informatii personale

F 12.11.1985

obiectiv

Salariu: nespecificat

Tip job: Part time, Full time, Practică / Voluntariat

Departament: Vanzari, Relatii publice, Office / Back-office / Secretariat, Medicina umana, Farmacie, Educatie / Training / Arte, Protectia mediului, Chimie / Biochimie, Medicina alternativa, Saloane / Clinici frumusete

Oras de lucru: Cluj-Napoca

Nivel Cariera: Entry-Level (< 2 ani)

Disponibil: oricand

experienta profesionala

23.09.2006 - prezent

Departament: vanzari

Titlu Job: vanzatoare

Responsabilitati:

- organizarea activitaţii de vânare pe criterii de tip „cost efficity”, respeciv vânzarea cu prioritate a marfurilor mai perisabile
- intreţinerea unor relaţii bune cu clienţii printr-o comunicare armonioasă cu aceştea
- informarea clienţilor cu privire la posibilităţiile multiple de achiziţionare şi îndrumare în acest sens
- recepţionarea mărfurilor şi sesizarea în scris neregulle constatae
- pregătirea mărfii pentru expedierea către client
- aranjarea produselor pe rafturi, evitatea deterorării acestora
- marcharea cu preţi a produselor din magzin
- verificarea periodic stocului din magazin
- cunoaşterea produselor şi utilitatea acestorea, informarea clientului despre toate produsele

Realizari:

- mai buna cunoastere a tehnicilor de vanzare, de comunicae si negociere
- placere pentru lucru cu oamenii
- pregatire profesionala permanenta

studii

Facultati:

2002-2006: Liceul Teologic Reformat, specializarea uman - teologic
2006-2009: Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara Cluj-Napoca, Facultatea de Agricultura sectia Biologie, licentiat in Biologie
2009-2011: Universitatea de Stiinte Agricole si Medicina Veterinara Cluj-Napoca, Facultatea de Agricultura, sectia Biologia Agroecosistemelor, masterat

Activitati extracurriculare

- creare de felicitari cu metoda quilling, ikebana, buchete, aranjamente florale

Premii

2006: Atestat in limba engleza, Atestat religie
2009: participare simpozion cu lucrarea cu titlul "Cercetari referitoare la biodiversitatea animala din Parcul Central Cluj-Napoca"
2009: Modulul pedagogic, nivelulI

Pagini: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles