Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 23 Mar 2019 | Expiră 13 Apr 2019

1 ECONOMIST / EXPERT CONTABIL si 1 CONTABIL / ECONOMIST

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în Financiar / Contabilitate

Candidatul ideal

ECONOMIST / EXPERT CONTABIL :
- absolvent al unei facultati de contabilitate / carnet expert contabil;
- vechime minim 5 ani in domeniul financiar- contabil;
- sa posede cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar-contabil;
- sa posede cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- sa probeze o buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate, de preferinta cunoscator al programului MULTISOFT;
- cunoscator al programului REVISAL;
- persoana receptiva, calma, serioasa, corecta; fire comunicativa, deschisa la lucrul in echipa;

CONTABIL / ECONOMIST:
- absolvent al unui liceu economic sau absolvent al unei facultati de contabilitate ;
- vechime minim 3 ani in domeniul financiar- contabil ;
- cunostinte operare PC , de preferinta cunoscator al programului MULTISOFT;

Descrierea jobului

- organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu legislatia in vigoare;
- evidenta contabila completa, salarii, balanta de verificare lunara, declaratii si bilant;
- raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului , cel putin odata pe an;
- raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii 82/1991, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;

- efectueaza operatiunile bancare (plati furnizori, ordine de plata bugetare etc) ;
- inscrie in registre operatiunile efectuate (ordine de plata);
- tine legatura cu bancile, clientii si furnizorii ;
- inregistreaza in programul de contabilitate facturile fiscale emise de societate, facturile primite de la furnizori, banca, casa;
- intocmeste zilnic situatia soldului bancar si a disponibilului propriu al firmei;
- indosariaza documentele cu care lucreaza si supervizeaza arhivarea lor;
- colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile, precum si la salvarea datelor informatice;
- duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica ;

Descrierea companiei

Grup de 3 firme , avand ca obiect de activitate :
- extractie nisipuri si pietrisuri;
- transport fluvial;
- operare portuara produse balastiere;
- fabricare beton;
- comercializare nisipuri , pietrisuri si betoane.

Sediul societatii este in INCINTA PORT OVIDIU , transportul este asigurat de firma.

1 ECONOMIST / EXPERT CONTABIL si 1 CONTABIL / ECONOMIST  -  LUFADORI EXTRACT SRL