de ani Fără Frică...

Publicat 13 Feb 2019 | Reactualizat 13 Mar 2019 | Expiră 16 Mar 2019

Account Manager Servicii IT - B2B (junior/senior)

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Rezolv IT este una din principalele companii romanesti care activeaza pe piata serviciilor IT. Cu o experienta de pest 12 ani in aceasta piata si avand un portofoliul de clienti variat, ne adresam in general companiilor mici si mijloci, indiferent de domeniul de activitate.
Oferim servicii IT pentru companiile care vor sa externalizeze departamentele IT proprii, sau celor care au nevoie de suport adititional IT in proiectele pe care le desfasoara.
Ne place sa mergem catre clienti oferindu-le servicii de calitate, beneficii directe din reduceare costurilor si cel mai important consultanta si managementul proiectelor de dezvoltare.

Suntem in cautarea persoanelor dornice de dezvoltare personal si lucru intr-o echipa IT, capabile sa isi gestioneze eficient si corect timpul si activitatea si sa ne ajute in mentinerea si cresterea portofoliului de clienti.

- Capacitatea de a intelege si organiza procesele de vanzare;
- Persoana organizata, capabila sa se impuna, cu capacitate de analiza si sinteza, atitudine proactiva, orientare puternica spre rezultat si termene, abilitati de comunicare si negociere;
- seriozitate, perseverenta, responsabilitate;

se considera avantaje:
- Cunostinte IT sau experienta in domeniul IT
- Cunoasterea pietei serviciilor IT si a particularitatilor ei;
- Experienta in vanzari (domeniul serviciilor IT)
- Cunostinte specifice produselor si solutiilor IT
- Recomandari de la un loc de munca anterior pe un post similar,

Descrierea jobului

- prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti in segmentul de business
- atragerea de noi clienti
- mentinerea legaturii si fidelizarea clientilor existenti
- identificarea nevoilor clientilor si oferirea de consiliere
- gestionarea intregului flux de vanzare: ofertare, negociere, vanzare
- urmarirea pietei si a ofertelor concurentei propunand strategii si noi modalitati de abordare
- adaptare si flexibilitate in cadrul unei echipe de vanzari.

Beneficii :
- Procent negociabil din contractele semnate .
- Bonus anual la profitabilitate
- Bonus de portofoliu
- Laptop, telefon, masina
- Lucru intr-o echipa tanara si dinamica
- Salariul fix plus bonusuri in functie de performante

Cu o experienta de peste 15 ani de consultanta si implementare servicii IT si aflata in top 3 companii de suport IT din Bucuresti, RezolvIT nu numai ca ofera cele mai bune solutii de externalizare IT, ci se si diferentiaza prin experienta oferita clientilor:
- extra-efort pentru intelegerea nevoilor si adaptabilitate continua,
- promptitudine in rezolvarea problemelor,
- implicare si proactivitate pentru eficienta operationala maxima
- valoare adaugata afacerilor clientilor nostri parteneri.

Viziunea Rezolv este sa devenim partenerul preferat, prima optiune a celor mai multe companii din Romania care aleg sa isi externalizeze serviciile IT catre cea mai buna echipa de profesionisti IT

Expirat
Account Manager Servicii IT - B2B (junior/senior)  -  Rezolv IT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles