Publicat 04 Dec 2019 | Reactualizat 01 Ian 2020 | Expiră 04 Ian 2020

Administrator risc

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

SAI Patria Asset Management, societate de administrare a fondurilor de investitii, angajeaza administrator de risc. Cerinte esentiale:

- Studii superioare in domeniul economic sau juridic (cerinta obligatorie)
- Minim 3 ani experienta relevanta in domeniul administrarii riscurilor sau domenii similare (cerinta obligatorie)
- Domiciliul stabil in Bucuresti.

Reprezinta avantaje:
- Detinerea unei certificari financiare, nationale sau internationale
- Cunostinte de limba engleza
- Cunostinte despre piata de capital si legislatia pietei de capital

Competente:
- Aptitudini de centralizare a datelor, organizare si planificare
- Autonomie, atentie la detalii, rabdare si rigurozitate
- Spirit de echipa si cooperare

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- Implementarea politicii si procedurilor de administrare a riscului
- Asigurarea conformitatii cu sistemul de limite de risc al fondurilor administrate, inclusiv cu limitele legale privind expunerea globala si riscul contrapartii
- Monitorizarea profilului de risc al fondurilor administrate si al SAI
- Furnizarea regulata de rapoarte managementului si Consiliului de Administratie
- Efectuarea de teste de stres cu privire la riscul de piata, riscul de lichiditate, riscul de dobanda, riscul de contraparte
- Evaluarea investitiilor din punct de vedere al riscului
- Cooperare cu celelalte departamente in cadrul companiei.

Oferim un mediu de lucru placut intr-unul din cele mai interesante sectoare ale economiei si posibilitateade dezvoltare a cunostintelor si aptitudinilor profesionale. Te asteptam sa aplici la adresa office@patriafonduri.ro.

SAI Patria Asset Management este o companie specializata de administrare a fondurilor de investitii, parte a grupului Patria Bank. Pentru informatii despre noi vizitati siteul www.patriafonduri.ro.

Expirat
Administrator risc  -  SAI PATRIA ASSET MANAGEMENT

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles