Publicat 05 Dec 2019 | Reactualizat 03 Ian 2020 | Expiră 02 Feb 2020

Analist financiar și de risc

1 post

Candidatul ideal

  • Studii superioare în administrarea afacerilor sau în drept
  • Abilități analitice puternice și înțelegerea riscurilor de afaceri
  • Precizie și atenție ridicata la detalii
  • Bine organizat, încrezător, cu excelente abilitați de comunicare
  • Fire deschisa, puternica, responsabila
  • Colaborare cu top management
  • Cunoștințe avansate de limba engleza (scris, vorbit)
  • Cunoștințe operare PC

Descrierea jobului

  • Analiza sancțiunilor și a riscurilor aferente embargoului generate de software-ul de screening de conformitate
  • Verificarea conformității partenerilor de afaceri Egger, a structurii corporative și / sau a oricăror proceduri legale în curs
  • Pregătirea rapoartelor pentru a sprijini luarea deciziilor de management local
  • Verificarea documentelor și etapele făcute pentru a respecta politica de conformare a grupului Egger
  • Instruire internă cu privire la sancțiunile și reglementările privind embargoul
  • A fi mereu la curent cu evoluția instituțiilor guvernamental

Oferim:
  • Oferim un loc de muncă ce se caracterizează prin diversitate și responsabilitate într-o companie multinațională
  • Inducție și instruire specifică
  • Asigurare medicală privată
  • Transport gratuit domiciliu-locul de muncă dus-intors

Diversitatea celor 9.600 de angajați ne ajută să formăm o familie puternică.

Sunt multe lucruri care ne unesc:

Plăcerea de a face lucruri, nu doar de a vorbi despre ele

Stabilitatea care ne determină să progresăm

Satisfacția de a realiza ceva în fiecare zi

Mândria de a lucra într-o industrie sustenabilă, care oferă oportunități nu doar generației noastre, ci și celor care vor urma.

Nu căutăm doar angajați. Vrem colegi care să ne împărtășească valorile. Care fac lucrurile să se întâmple.

Analist financiar și de risc  -  EGGER ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles