de ani Fără Frică...

Publicat 27 Oct 2009 | Expiră 28 Nov 2009

***AREA SALES MANAGER, COD RKASM***

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

*Experienta in SALES de minim 2 ani- avantaj experienta in retail;

*Experienta in coordonarea unei echipe de vanzari;

*Abilitati de planificare, coordonare, control;

*Gandire startegica, putere de adaptare rapida la conditiile pietei.

*Cunostinte PC – Word, Excel, Power Point;

*Carnet de conducere ( B );

*Bune cunostinte de limba engleza.

Descrierea jobului

Atributiile principale ale acestui post sunt urmatoarele:

• Realizeaza training-ul de induction angajatilor punctelor de lucru din subordine;

• Este direct implicat in atingerea targetelor(cifrelor de afaceri) pe magazinele alocate;

• Colaboreaza cu departamentul Achizitii in vederea imbunataririi sortimentatiei de produse;

• Urmarirea zilnica a vanzarilor pe fiecare magazin alocat;

• Stabilirea programului de lucru a angajatilor;

• Implementarea de noi activitati promotionale in magazinele alocate;

• Verifica existenta tuturor actelor, rapoartelor, documentelor din magazin, autorizatiilor, etc, raporteaza catre superiorul ierahic daca constata nereguli;

• Controleaza existenta stocurile de marfa din magazine alocate;

• Verificarea si raspunde direct de layout-ul pentru produsele expuse;

• Verifica si raspunde direct de evaluarea cunostintelor tuturor angajatilor din subordine(POS-uri, incarcari electronice, terminal Loto,plata cu cardul, curatarea expresorului de cafea, etc);

• Initiaza, implementeaza si gestioneaza proiecte de dezvoltare la nivelul magazinelor alocate;

• Organizeaza deschiderea de noi magazine;

• Colaboreaza cu departamentul de Resurse Umane in vederea asigurarii necesarului de personal in magazinele alocate;

R-kiosk is a convenience store offering to consumers press together with basic everyday consumer items & services from morning until late evening.

R–kiosk is a part of Finnish trading company Rautakirja Oy, market leader in C-store operations, press distribution and movie theatres in Finland and the Baltic countries. Additionally, it leads the Finnish and Estonian markets for bookstores, and also the Dutch market for press distribution. Its press distribution business and see-store operations have also expanded into the Russian market.

Rautakirja is a part of SanomaWSOY, the leading media group in Finland and Nordic region with activities over 20 countries. The Group has five divisions: Sanoma Magazines, Sanoma, SanomaWSOY Education and Books, SWelcom, and Rautakirja.

Expirat
***AREA SALES MANAGER, COD RKASM***  -  R-Kiosk Romania S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles