Publicat 09 Ian 2020 | Reactualizat 22 Ian 2020 | Expiră 08 Feb 2020

Area Sales Manager

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Cautam candidati pasionati de vanzari, motivati de satisfactia clientilor, profesionisti, care au in spate o colectie de experiente si cunostinte solide, implicati si perseverenti, dornici sa obtina performante.
  • Cautam un coleg/o colega pozitiv/a, auto-motivat/a, energic/a si mai ales caruia/eia sa-i placa domeniul de vanzari, oamenii si sa gaseasca solutii.
Condidatul ideal are:
  • Studii superioare, finalizate cu diploma - licenta;
  • Minim 3 ani experientă in vanzari;
  • Excelente abilitati de comunicare, prezentare, negociere, planificare, organizare, monitorizare;
  • Initiativa, atentie la detalii, capacitate de rezolvare a problemelor;
  • Capacitate de planificare, alocare resurse, implementare, organizare si coordonare a strategiei de vanzari in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
  • Cunoştinţe de utilizare a calculatorului (MS Office, Excel nivel avansat);
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari.

Descrierea jobului

  • Coordoneaza si implementeaza strategia de vanzari in zonele alocate;
  • Planifica, monitorizeaza si coordoneaza indeplinirea obiectivelor stabilite pentru vanzari;
  • Stabileste obiectivele si planul de actiune pentru dezvoltarea portofoliului de clienti cat si pentru echilibrarea structurii acestuia in functie de strategia companiei;
  • Elaboreaza analize, studii comparative de piata, in vederea propunerii de masuri si planuri de actiune pentru atingerea obiectivelor;
  • Analizeaza lunar gradul de indeplinire a planului de vanzari si ia masuri pentru inlaturarea cauzelor oricaror nerealizari;
  • Analizeaza fiecare proiect si intocmeste oferta comerciala urmarind indicatorii de profitabilitate;
  • Abilitatea de a dezvolta și menține competențe și cunoștințe specifice serviciilor arhivistice;
  • Capacitatea de a invata, intelege si cunoaste toată gama de servicii oferite de companie;
  • Asigura un climat de comunicare si incurajare a initiativei care sa contribuie la atingerea obiectivelor si dezvolta mijloace de motivare personale, dar si a echipei din care face parte;
  • Capacitatea de a lucra bine sub presiune, oferind rezultate pana la termenele propuse;
  • Capacitatea de a lucra si comunica eficient atat intern cat si extern
  • Capabil sa demonstreze în mod constant următoarele comportamente: orientat spre rezultate, determinat, pozitiv si increzător, deschis la coaching și dezvoltare de sine, motivatie de sine, energic, dinamic, tenace, rezistent, receptiv la tehnologie, organizat
  • Oferta salariala atractiva.
Mentionam ca doar candidatii considerati eligibili vor fi contactati. De asemenea, SDA S.R.L. va pastra confidentialitatea asupra datelor dvs. cu caracter personal.

Din anul 2007, SDA Servicii de Depozitare si Arhivare SRL asigura managementul documentelor si ofera servicii si solutii complete in domeniul arhivarii si depozitarii documentelor, conform legislatiei in vigoare.

Oamenii formeaza echipa. Dorim sa ne mentinem reputatia bazata pe oferirea unor servicii de inalta calitate printr-o atitudine loiala si profesionista a fiecarui angajat.

Fiecare client reprezinta un caz particular si pentru fiecare definim si modelam solutiile care i se potrivesc cel mai bine.

Ne desfasuram activitatea intr-un mod transparent, etic si responsabil construind parteneriate de afaceri pe termen lung.

Intotdeauna cautam solutii noi si reinvestim pentru imbunatatirea calitatii si performantei serviciilor oferite.

SDA-Servicii de Depozitare si Arhivare SRL

500164 Brasov, Str.13 Decembrie, Nr.96A

Tel: 0268 545800 Fax: 0268 545840

e-mail: office@sda.ro ; www.sda.ro

Area Sales Manager  -  S.C. S.D.A. - Servicii de Arhivare si Depozitare S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles