Publicat 04 Mai 2008 | Reactualizat 02 Iun 2008 | Expiră 04 Iun 2008

Area Sales Manager

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Experienta in ofertare aparatura de laborator;
Experienta pe o pozitie similara reprezinta un avantaj;
Studii universitare de preferinta Facultatea de Fizica sau Chimie;
Limba engleza ;
Cunostinte operare PC - MS Office;
Carnet de conducere categoria B
Prezentabil,
Persoana organizata, motivata si orientata catre client;
Ambitios, deschis, diplomat, perseverent, dynamic
Putere de convingere
Dorinta de asimilare si adaptare la un nou domeniu de activitate
Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in companie;
Abilitati de comunicare, vanzari si negociere;
Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil;

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Cunoasterea cat mai aprofundata a echipamentelor promovate si comercializate (a se vedea site-ul firmei: www.romspectraimpex.ro)
- Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele specifice ale clientilor;
- Consilirea clientilor in alegerea celor mai potrivite produse;
- Sustinerea prezentarilor de produs, a ofertelor in fata potentialilor clienti;
- Urmarirea derularii contractelor;
- Propunerea de noi solutii si imbunatatiri;
- Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct;

Responsabilitati:

Mentinerea relatiilor cu clientii din portofoliu, dezvoltarea portofoliului de clienti;
Este responsabil pentru realizarea planului de vanzari;

Oferta (bonusuri, beneficii):

- Salariu atractiv + comision (in functie de realizari);
- Bonusuri
- Telefon mobil+Laptop
- Cursuri de perfectionare

Romspectra Impex S.R.L. este unul dintre cei mai importanţi distribuitori de instrumente analitice de pe piaţa românească.

Pentru mai multe informatii vizitati pagina noastra de web:

www.romspectraimpex.ro

Expirat
Area Sales Manager  -  ROMSPECTRA IMPEX SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles