de ani Fără Frică...

Publicat 20 Oct 2009 | Expiră 21 Nov 2009

Asistent de Farmacie - (Zona - Pantelimon, Militari, Dr. Taberei)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- obligatoriu absolvent(a) a colegiului de "Asistenti de Farmacie"
- experienta in domeniu (de preferat intr-o farmacie cu circuit deschis)
- cunostinte privind recomandarile asociate
- capacitate de a recomanda si de comvingere
- orientare catre relatia cu pacientul
- cunostinte operare PC
- atentie distributiva
- abillitati de comunicare

Descrierea jobului

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala(retete);
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Face parte din comisia de inventariere periodica;
- Participa activ la receptia produselor si la aranjarea acestora in rafturi;
- Promoveaza imaginea farmaciei prin oferirea de consultanta clientilor/pacientilor

Lantul de farmacii Remedio face parte din Montero Grup si are ca actionari familia Tudorache si fondul de investitii Pharma Investment (Islanda). Prima farmacie Remedio a fost deschis n anul 1991 n Bucuresti de familia Tudorache. La ora actual Remedio are un numr de 58 de farmacii situate n orasele: Bucuresti, Bihor, Brila, Galati, Sibiu, Timisoara, Iasi, Giurgiu, Constanta si Brasov.
"Remedio este o afacere de familie care s-a dezvoltat semnificativ promovnd valorile traditionale ale familiei si punnd un accent deosebit pe partea de preventie si tratamente naturiste. Dorim s cstigm ncrederea pacientilor nostri prin modul de abordare personalizat dar si prin serviciile unice pentru piata din Romnia,” a declarat Amalia Georgescu, General Manager Remedio.
Pe termen mediu si lung, Remedio si propune un ritm de crestere accelerat n ceea ce priveste numrul de farmacii. Astfel pn la sfrsitul anului 2009 vor fi deschise noi farmacii ajungnd la 300 de unitti.
Unul din elementele esentiale ale procesului de dezvoltare si schimbare a imaginii este legat de partea de servicii si programe care s acopere nevoile ntregii familii. Au fost create, pentru prima dat n Romnia, servicii speciale att pentru mmici si bebelusi – Coltul de sarcin cu produse unice pe piata romneasc – dar si servicii destinate preventiei n care sunt incluse remediile naturiste sau programele de msurare a colesterolului. De asemenea, categoria de produse dermocosmetice va fi mbogtit cu game si servicii noi.
“Vom introduce produse si categorii de produse n exclusivitate pentru pacienti dar, n acelasi timp, vom ncerca s derulm si un proces continuu de informare si educare a pacientilor cu privire la posibilittile de care dispun pentru a adopta o atitudine preventiv n privinta propriei stri de sntate,” a declarat Amalia Georgescu.
Lantul de farmacii Remedio a ncheiat anul 2006 cu o cifr de afaceri de 19 milioane euro.

Expirat
Asistent de Farmacie - (Zona - Pantelimon, Militari, Dr. Taberei)  -  Remedio Farmacii S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles