Publicat 02 Oct 2019 | Reactualizat 30 Oct 2019 | Expiră 02 Nov 2019

Asistent Educator / Educatoare

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• cunoasterea limbii engleze
• temperament cald, grijuliu si jucaus, cu rabdare si pasiune in lucrul cu copiii
• interesat de formarea profesionala in domeniul invatamantului prescolar
• salariul negociabil in functie de experienta (2000-3000 RON)

Descrierea jobului

• sustinerea unor activitati la clasa sub coordonarea profesorului
• suport in pregatirea materialelor de lucru necesare la clasa, amenajarea spatiilor educationale
• suport pentru copii in activitatile zilnice: imbracat/dezbracat, mers la toaleta, urcat scari etc
• asigurarea integritatii fizice si emotionale a copiilor, precum si supravegherea lor pe tot parcursul zilei
• participarea la trainingurile interne si externe in cadrul programului de pregatire profesionala
• participarea la activitatile extracurriculare si evenimentele institutiei: serbari, excursii, vizite

Springfield Education este un proiect educational infiintat in anul 2008, sub umbrela caruia functioneaza Springfield Nursery School, Springfield After School si Springfield Language School. Springfield Nursery School este un concept de educatie internationala vie, actuala si inedita, autorizata ARACIP si imbogatita cu elemente din British Curriculum. Promotori ai invatarii non formale si ai metodelor alternative de studiu, sustinem manifestarile libere si creative ale copilului, cream medii de invatare prin explorare, descoperire, constructie, oferind in acelasi timp repere clare de conduita care asigura un cadru de siguranta ridicat. Institutia gazduieste copii ce apartin si altor nationalitati. Oferim perspective catre o mentalitate internationala, sarbatorim diversitatea culturala si insuflam respect pentru viata in toate formele ei.

Expirat
Asistent Educator / Educatoare  -  SPRINGFIELD CENTER

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles