check_circle

Job verificat

|Publicat 26 Mar 2019 | Reactualizat 23 Apr 2019 | Expiră 25 Apr 2019

Asistent Manager Logistică

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare economice sau tehnice

Cunoștințe:
➢ Managementul relației cu clienții – nivel avansat
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limbi străine – limba engleză nivel avansat

Experiența:
➢ Experiența anterioară într-un post similar de minim 2 ani

Aptitudini:
➢ abilități de comunicare, spirit de lucru în echipă
➢ capacitate de planificare, organizare și prioritizare a activității
➢ persoană cu simț ridicat al responsabilității și conștiincioasă orientată către îndeplinirea sarcinilor și a obținerii rezultatelor
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație și atenție la detalii
➢ adaptabilitate

Descrierea jobului

➢ Primirea si trimiterea faxurilor, arhivarea/înregistrarea acestora și înmânarea lor destinatarilor;
➢ Primirea, înregistrarea și distribuirea corespondenței destinatarilor;
➢ Tehnoredactarea de diverse documente pentru terți;
➢ Întocmirea și verificarea documentelor necesare livrării de marfă;
➢ Arhivarea documentației generate de livrări marfă la clienți
➢ Solicitarea echipamentelor "Demo” la furnizori și urmărirea acestora;
➢ Solicitarea ofertelor de preț la transportatori pentru livrări produse în Romania sau UE și transmiterea comenzilor de transport;
➢ Actualizarea evidenței stocurilor de marfă și transmiterea la cerere a situației părților interesate din companie;
➢ Transmiterea lunară către reprezentanții de vânzări a situației custodiilor la clienți;
➢ Participarea semestrială la inventare;
➢ Înregistrarea de date specifice activității în softurile pe care le folosește compania;

MEDIST Imaging. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători de renume: General Electric Healthcare, ZOLL, Biegler, Becton Dickinson, ImaCor, SLE, International Biomedical, Zipline, ThermoFisher Scientific, Atmos, Schiller.
Compania are sedii în București ( sediu central), Timișoara, Cluj-Napoca și Iași.

Asistent Manager Logistică  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL