Publicat 21 Feb 2019 | Reactualizat 21 Mar 2019 | Expiră 23 Mar 2019

ASISTENT MANAGER VANZARI

2 posturi
- Studii medii/superioare
- Cunostinte operare Windows
- Cunostinte operare PC
- Experienta in domeniul serviciului cu clientii (customer service)
- Constituie avantaj experienta in domeniul instalatiilor sau/si constructiilor
- Abilitati numerice si de calcul
- Abilitati de a identifica si oferi solutii clientilor
- Cunoscator de limba engleza Obiectivul posutlui: De a asigura suportul necesar Managerilor de vanzari in activitatea de vanzare si de a contribui la cresterea vanzarilor
Sarcini si responsabilitati:
- Acorda suportul comercial sau tehnic, prin telefon, pentru clienti
- Intocmeste si transmite oferte de pret catre clienti sau informatii cu caracter comercial
- Intocmeste comenzi de livrare si se asigura de disponibilitatea produselor solicitate de clienti
- Intocmeste cereri de aprovizionare pentru produsele ce nu se regasesc pe stoc si transmite clientilor termenele de livrare
- Pregateste documentatia de livrare (Facturi, Avize)
- Urmareste procesul de livrare/transport a comenzilor catre clienti
- Participa activ la procesul de vanzare prin contactarea clientilor alocati, intocmire si transmitere oferte de pret, efectuare vanzari PETROUZINEX Romania este principalul furnizor pe piața de: robineti industriali , tevi, fitinguri și produse antiincendiu, încă din anul 1998.Suntem o companie cu capital integral privat și ne-am câștigat poziția evoluând, de la an la an, pe piața națională ca importatori si distribuitori. Evolutia a fost vizibila de la bun inceput datorita echipei care prin trasaturi de exceptie , corectitudine , transparenta si spirit de colegialitate, a reusit sa conduca compania PETROUZINEX pe drumul spre succes.Va invitam sa descoperiti placerea de a munci in compania noastra, atat pentru un mediu placut, cat si pentru oferta salariala.
ASISTENT MANAGER VANZARI  -  SC Petrouzinex SRL