de ani Fără Frică...

Publicat 14 Nov 2019 | Reactualizat 12 Dec 2019 | Expiră 14 Dec 2019

Asistent Medical Generalist in Germania 3000 netto+ sporuri

20 posturi

Candidatul ideal

-Aveti o pregatire finalizata ca si Asistent medical generalist ( Postliceala 3 Ani). Diploma recunoscuta pe teritoriul Germaniei constituie un avantaj,
-Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj.
- Experienta pe teritoriul Germaniei in domeniul sanatatii constituie un avantaj
-Disponibilitatea pentru deplasari la nivel national, program flexibil.
--Va remarcati pentru printr-un mod de lucru independent si responsabil.
-Reactionati bine in fata stresului , empatie.

Descrierea jobului

Responsabilitatile dvs. Includ :
-Ingrijire generala de baza si tratament al pacientilor
-Documentarea modului de ingrijire si colaborare cu medicii
-Participarea in cadrul masurilor de mobilizare terapeutica
-Consilierea pacientilor in problemele personale si sociale
Ce va asteapta :
O companie prietenoasa si plina de respect
Un loc de munca diversificat cu norma intreaga
Un climat de lucru deschis si prietenos
Sansa de preluare de catre unul din clientii colaboratori din sistemul medical ( Clinici, Spitale, Azile, Tratamente la domiciliu )
O activitate captivanta si plina de responsabilitate cu posibilitati de dezvoltare profesionala
Instruire continua si perfectionare, consiliere personala pe toata durata contractului.
Cazare gratuita pe toata durata contractului, cursuri gratuite de limba germana.
Pregatirea dosarului pentru recunoasterea diplomei in Germania si preluare acestor costuri.
Conceptul de Coaching la locul de munca.
Consilierea si sustinerea dvs. pentru inregistrarea in Germania si la autoritatile locale pentru obtinerea tuturor documentelor necesare ( Consilier personal accesibil 12/7 )
Decontarea costurilor de deplasare pe teritoriul Germaniei ( unde transportul local oferit nu este accesibil oferim in folosinta autovehicule). Posibilitati salariale foarte avantajoase de top in Germania( pana la 3000 net pe luna + sporuri )

DategoCare este una dintre cele mai rapid crescătoare firme de intermediere din Germania. Specializarea noastră este oferirea de servicii medicale , clienții noștrii fiind cele mai renumite spitale, clinici și azile din Germania. Cu prezență pe aproape întreg teritoriul Germaniei, suntem constant în căutare de noi colegi, chiar și fără cunoștințe de limbă Germană.

Firma noastră dispune de propria academie pentru pregatirea asistentilor medicali în cunoștințele lingvistice și în cunoașterea metodelor și a standardelor de muncă din Germania.

Pentru intrebari si un prim contact rapid la numarul de telefon : 004917687958648 – Morariu Cristian; 004917689096772 -Irina Fischer ( accesibile si pe aplicatia Whatsapp ), la adresa de email morariu@dategocare.de, irina.fischer@dategocare.de . Echipa noastra din locatia Stuttgart va sta oricand la dispozitie cu amabilitate si competenta.
Mai multe informatii puteti gasi pe pagina noastra http://dategocare.de

Asistent Medical Generalist in Germania 3000 netto+ sporuri  -  DategoCare Solutions GmbH

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles