Publicat 29 Sep 2009 | Reactualizat 27 Oct 2009 | Expiră 31 Oct 2009

Auditor Cod. Ref. ADE0921

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Absolvent studii superioare economice (preferabil dar nu limitat la: Contabilitate, Finante, Banci, Audit)
- Cunostinte Engleza
- Cunostinte avansate in folosirea calculatorului (MS Office, Internet, E-mail);
- Cunostinte de contabilitate
- Cunostinte de audit
- Experienta profesionala in activitatea de audit
- Cunosterea IFRS (constituie avantaj)
- Cunostinte legislatie economica (constituie avantaj)
- Disponibilitate deplasare in tara

- Abilitati de comunicare si relationare cu clientii
- Planificare si organizare
- Flexibilitate, creativitate, spirit de echipa
- Capacitate de sinteză şi analiză
- Atenţie la detalii
- Initiativă, integritate şi obiectivitate
- Abilităţi de a respecta termenele de livrare

Descrierea jobului

- Efectuează misiuni de audit in companii din diverse domenii precum industrie, servicii, financiar, energie, utilitati publice, petrol si gaz, FMCG, sub coordonarea auditorilor seniori (asista Auditorul Senior in activitatea curenta)
- Efectuează verificarile necesare pentru obţinerea informaţiilor relevante
- Documentează clar şi concis verificările efectuate prin întocmirea foilor de lucru
- Intocmeşte secţiunea de raport pentru fiecare tematică verificată
- Prezintă concluziile verificărilor coordonatorului echipei de audit

BDO International este o retea internationala de firme de contabilitate publice, numite Firme Membre BDO, furnizand servicii clientilor internationali. Veniturile totale realizate de Firmele Membre BDO s-au ridicat la 3.329 mld. USD in 2005. Intreaga retea cuprinde 601 de birouri, in 105 de tari si aproximativ 27.828 parteneri si angajati ai Firmelor Membre, care furnizeaza servicii de consultanta in intreaga lume. BDO International este reprezentata in Romania de BDO Conti Audit, societate cu sediul central in Bucuresti. Principalele domenii de expertiza ale acesteia sunt:
* Audit financiar
* Corporate finance
* Privatizare
* Implementarea de proiecte internationale
* Reorganizare judiciara si lichidare
* Servicii de contabilitate
* Consultanta fiscala

Expirat
Auditor Cod. Ref. ADE0921  -  BDO Conti Audit SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles