Publicat 27 Sep 2019 | Reactualizat 18 Oct 2019 | Expiră 28 Oct 2019

Avocat Colaborator

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

CE CĂUTĂM

-experienţă practică de cel puţin 4 ani în special în domeniul consultanţei în afaceri şi în drept civil -cunoştinţe avansate de engleză juridică (scris şi vorbit);
- deschidere şi disponibilitate pentru o pregătire profesională şi personală continuă, spirit de echipă, adaptabilitate la politicile interne ale firmei

Descrierea jobului

Dorim să ne extindem echipa, fiind în căutarea unui avocat definitiv colaborator cu o experienţă de minim 4 ani în avocatura de consultanţă în afaceri şi/sau în drept civil si experienţa în litigii .

CE OFERIM

– oportunitatea de a lucra într-un mediu profesional, orientat spre performanţă;
– oportunitatea de a lua contact cu multiple domenii în cadrul activităţii de consultanţă: achizitiilor publice, constructii & FIDIC, afaceri corporative, telecomunicatii, imobiliar, concurenta, insolventa, bancar, munca si administrativ, s.a.;
– încurajarea şi asigurarea unei dezvoltări atât profesionale, cât şi pesonale în cadrul firmei, prin facilitarea participării la varii conferinţe, traininguri, respectiv prin facilitarea unei activităţi publicistice.
--program de lucru 9-18 de luni pana vineri.

Cabinet de Avocat cu peste 12 ani experienta specializati in furnizarea serviciilor de consultanta juridica pentru mediul de afaceri in domeniul achizitiilor publice, constructii & FIDIC, afaceri corporative, telecomunicatii, imobiliar, concurenta, insolventa, bancar, munca si administrativ.
Activitatea noastra principala in domeniul litigiilor este arbitrajul
De asemenea, suntem specializati in asistarea si reprezentarea clientilor nostri in dispute in domeniul achizitiilor publice, precum si in alte proceduri judiciare de drept comun in legatura cu domeniul afacerilor

Expirat
Avocat Colaborator  -  Cabinet de Avocat Ion Florin Chivu

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles