Publicat 19 Sep 2019 | Reactualizat 17 Oct 2019 | Expiră 20 Oct 2019

Avocat / In House Lawyer, Constanta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Experienta ca avocat definitiv
• Experienta in reprezentarea intereselor Clientilor in fata instantelor de judecata - avantaj;
• Practica in domeniul recuperarii de creante constituie un avantaj;
• Bune abilitati de comunicare cu clientii interni si externi;
• Excelente abilitati de organizare;
• Persoana persuasiva, orientata catre rezultat, cu un spirit de echipa bine dezvoltat;
• Foarte bune abilitati de negociere;
• Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu.

Descrierea jobului

• Redactarea documentelor juridice pentru dosarele gestionate, inclusiv pentru cele care au la baza procedura de executare silita;
• Dezvoltarea strategiilor privind eventualele dosare aflate pe rol;
• Formularea si furnizarea opiniilor legale catre managementul companiei in legatura cu procedura de recuperare;
• Elaborarea si imbunatatirea diverselor contracte, proceduri de lucru si a altor documente asimilate activitatii;
• Rezolvarea in timp util a tuturor aspectelor legate de procedura de recuperare;
• Pregatirea documentelor solicitate intern pentru litigiile gestionate;
• Coordonarea relatiei cu executorii judecatoresti si examinarea masurilor juridice efectuate in dosarele de executare silita;
• Reprezentarea societatii in fata instantelor;

EOS KSI Romania (former KSI Kasolvenzia) is part of EOS Group, headquartered in Germany. The Group offers Credit Management Services through its pan European network and is also present in the USA. EOS Romania has become the leader in Romania in the field of Credit Management Services, working with well known International and Romanian Companies. In order to support the continuous rapid growth and development of EOS KSI Romania's, we are seeking high quality people to join our team in a challenging and forward thinking working culture.

Expirat
Avocat / In House Lawyer, Constanta  -  EOS KSI ROMANIA S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles