Publicat 16 Ian 2019 | Reactualizat 15 Feb 2019 | Expiră 16 Feb 2019

Business Development Consultant aka WonderPerson!

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Esti candidatul ideal daca:

  • Nu crezi ca ceva e imposibil si folosesti activ informatiile pe care le detii pentru a genera solutii creative
  • Poti sa duci lucrurile la bun sfarsit fara sa te deranjeze sa-ti "murdaresti mainile"
  • Poti decide cand e nevoie sa ceri ajutor sau cand poti sa rezolvi lucrurile independent
  • Ai disponibilitate la deplasari recurente - iti place sa vizitezi Romania?
  • Ai experienta de lucru in HoReCa
  • Cunosti limba engleza cel putin la nivel conversational
  • Esti super organizat/a capabil/a sa duci la buna indeplinire taskuri multiple
  • Esti team player si ai bune abilitati interpersonale
  • Ai abilitati de negociere si abilitati impecabile de comunicare
  • Esti independent/a - fara a fi nevoie de follow-up constant
  • Ai o foarte buna capacitate de organizare a timpului si prioritizare
  • Esti un spirit antreprenorial - privesti activitatea ta ca pe propria afacere
  • Ai abilitatea de a lua decizii bazate pe factori obiectivi si informatii concrete
  • Utilizezi avansat pachetul Office (excel, word, power point)
  • Esti capabil/a sa iei decizii si sa iti asumi efectele acestor decizii
  • Ai abilitatea de a-ti argumenta parerile folosind rationamente logice, ai o gandire analitica
  • Cunosti teoretic sau ai experienta de lucru cu SalesForce
  • Ai cunostinte generale de marketing

Descrierea jobului

Misiunea ta:

  • Participarea activa la deschiderea business-ului Foodpanda in noi orase din Romania
  • Participarea la recrutarea persoanei responsabile cu fiecare oras (alaturi de departamentul HR)
  • Training si coaching pentru noul angajat in ceea ce priveste platformele si instrumentele IT utilizate in vederea desfasurarii activitatii
  • Gestionarea operatiunilor alaturi de responsabilul de oras pana cand acesta devine autonom - prospectare, contactarea persoanelor de decizie din restaurant, semnarea contractelor de colaborare cu restaurantele, activarea restaurantelor pe platforma s.a.
  • Oferirea de consultanta restaurantelor ca parte din procesul "after sales" - upselling, optimizarea proceselor logistice, propunerea campaniilor de marketing
  • Follow up periodic cu noul angajat pentru a se asigura ca sedimentarea informatiilor necesare desfasurarii activitatii intr-un mod independent s-a facut la un nivel optim
  • Lansarea serviciului de livrare
  • Oferirea informatiilor necesare pentru responsabilul zonal in vederea recrutarii livratorilor
  • Oferirea sprijinului necesar (inclusiv prin insotirea pe teren daca e necesar) responsabilului zonal pentru semnarea contractelor cu restaurantele pe partea de livrare
Beneficii
  • Salariu motivant
  • Bonusuri de performanta
  • Abonament servicii medicale
  • Bonuri de masa
  • Decont benzina
  • Oportunitati reale de dezvoltare in cadrul companiei
  • Contract pe perioada nedeterminata
Ce nu putem oferi:
  • Bentru moment nu putem oferi masina de serviciu

foodpanda is the largest and fastest developing online food ordering service in Romania, which is part of Delivery Hero with presence in 50+ countries in Europe, Asia, Middle-East and Africa. We are employing more than 3000 people world-wide, and they are the most important part of our success.

Expirat
Business Development Consultant aka WonderPerson!  -  FOODPANDA RO SRL