Publicat 15 Oct 2019 | Reactualizat 13 Nov 2019 | Expiră 14 Nov 2019

CONSILIER JURIDIC, BUCURESTI

1 post

Candidatul ideal

Ne dorim un (o) coleg(a) cu:
- Studii superioare juridice
- Experienta in cadrul unui birou notarial constituie un avantaj
- Cunoştinţe temeinice de drept civil
- Cunoasterea pachetului MS Office
- Persoana responsabila si orientata spre solutii; atenta la detalii, rezistenta la stres, cu spirit de echipă si iniţiativă

Descrierea jobului

- Verificarea actelor de proprietate si emiterea de opinii juridice pentru imobilele propuse a fi aduse in garantie de catre Clientii Companiei in vederea obtinerii de credite de la institutiile de credit partenere
- Identificarea categoriilor de risc juridic, implicatiilor si modalitatilor de diminuare / inlaturare a acestora
- Asigurarea de consultanta si oferirea de suport juridic in interpretarea legislatiei specifice din domeniul contractelor de credit pentru consumatori
- Asigurarea de consultanta si avizarea actelor juridice incheiate de societate
- Raspuns la plangerile adresate de catre clientii Companiei, precum si la orice alte solicitari formulate de diverse institutii publice/entitati, la cererea conducerii Companiei

KIWI FINANCE este lider pe piata de brokeraj bancar din Romania si partener strategic al mai multor banci.

KIWI FINANCE detine sucursale in urmatoarele orase: Bucuresti, Cluj-Napoca, Oradea,Timisoara si francize in toata tara.

Deoarece ne aflam intr-un proces continuu de dezvoltare, suntem in permanenta cautare a oamenilor potriviti care sa se alature echipei noastre.

www.kiwifinance.ro

CONSILIER JURIDIC, BUCURESTI  -  KIWI FINANCE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles