Publicat 09 Oct 2019 | Expiră 09 Nov 2019

Consilier Juridic BUZAU , Jurist cu experienta

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte obligatorii:
- studii superioare finalizate in domeniul juridic;
- cunoasterea legislatiei in vigoare si informarea conducerii societatii despre modificarile intervenite, in timp util;
- experienta relevanta pe o pozitie de consilier juridic;
- cunostinte legislatia Muncii, SSM, PSI,;
- cunostinte operare PC, MS Office – WORD, EXCEL;
- abilitati foarte bune de comunicare si interrelationare personala;
- persoana dinamica, rezistenta la stres, proactiva;
- capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
- capacitate de a respecta termene limita;
- atentie catre detalii;
- responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate;
- atentie distributiva, capacitate de adaptare si invatare rapida.

Descrierea jobului

- conceperea, redactarea si avizarea contractelor civile, contractelor comerciale sau altor acte juridice incheiate de societate cu alte persoane, fizice sau juridice;
- promovarea actiunilor judecatoresti in fata instantelor;
- reprezentarea societatii in procesele aflate pe rolul instantelor judecatoresti;
- promovarea cailor de atac (apel, recurs);
- indeplinirea procedurii necesare pentru punerea in executare silita a hotararilor definitive si irevocabile ce pot fi puse in executare silita;
- acordarea de consultanta si consiliere in orice alta problema de natura juridica in care este implicata societatea.
- asigura consultanta juridica pentru toate departamentele;
- urmareste aparitia actelor normative si aduce la cunostinta conducerii obligatiile ce revin societatii din punct de vedere legal;
- informare prompta asupra modificarilor legislative;
- intocmeste formalitatile prevazute de lege in cazul modificarii actului constitutiv, asigurand inregistrarea documentelor la Oficiul Registrului Comertului;
- intocmeşte acte de natură procesuală: cereri de chemare în judecată, întâmpinări, cereri reconvenţionale, cereri de declarare a căilor ordinare şi extraordinare de atac şi motivarea acestora, interogatorii şi răspunsuri la interogatorii, concluzii, note scrise etc ;
- pregatire de materiale si rapoarte.

detalii despre companie gasiti la: http://www.generalautocom.ro

Expirat
Consilier Juridic BUZAU , Jurist cu experienta  -  General Autocom S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles