Publicat 10 Sep 2019 | Reactualizat 08 Oct 2019 | Expiră 11 Oct 2019

CONSILIER JURIDIC

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii superioare Juridice;
Experienta minim 3 ani in domeniul juridic si al asigurarilor;
Cunostinte Microfost Office ( Excel, Word, Power Point) nivel mediu;
Engleza nivel mediu;
Orientare spre performanta;
Orientare catre client;
Asumarea responsabilitatii;
Eficienta si organizare;
Flexibilitate si adaptare la schimbare;
Relationare bazata pe empatie, incredere si respect;
Comunicare si relationare;
Spirit de echipa.

Descrierea jobului

  • Reprezinta societatea pe baza de delegatie emisa de conducerea acesteia in fata instantelor de judecata de toate gradele sau a instantelor arbitrale, organelor de cercetare si urmarire penala, parchetelor, notarilor publici, alte autoritati ale administratiei de stat centrale si locale;
  • Intocmeste cereri de chemare in judecata, intampinari, plangeri penale, constituiri de parte civila, contestatii, formuleaza si motiveaza apeluri si recursuri, emite note de sedinta, note/concluzii scrise si orice alte acte procesuale si procedurale in litigiile gestionatein mod direct si nemijlocit de catre Serviciul Litigii si regrese;
  • Intreprinde actele de procedura necesare punerii in executare a titlurilor executorii obtinute in dosarele procesuale proprii, in scopul realizarii creantelor societatii;
  • Urmareste evolutia litigiilor aflate in gestiunea sa si opereaza orice modificare in aplicatia dedicata;
  • Pastreaza evidenta cauzelor aflate pe rol la diferite instante judecatoresti si/sau arbitrale din tara, din gestiunea sa, in aplicatia dedicata;
  • Coopereaza cu Divizia Daune, la solicitare, analizand si exprimand puncte de vedere si acordand avize pentru legalitatea si temeinicia efectuarii platii/refuzului despagubirilor in dosarele de dauna;
  • Cooporeaza nemijlocit cu Divizia Daune la solutionarea pe cale amiabila a dosarelor de dauna avand ca obiect cereri de despagubire provenind din vatamare corporala/ucidere din culpa;
  • Asigura reprezentarea, in mod obligatoriu, in fata instantelor de judecata la toate termenele de judecata in toate litigiile aflate in gestiunea sa.

Ai aplicat
Expirat
CONSILIER JURIDIC  -  S.C. Generali Romania Asigurare Reasigurare S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles