Publicat 12 Sep 2019 | Reactualizat 12 Oct 2019 | Expiră 13 Oct 2019

CONSILIER JURIDIC

CONFIDENTIAL
1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerintele postului

- Studii superioare juridice;
- Experienta minimă de 7 ani;
- Cunoştinţe solide în domeniul dreptului civil, comercial şi societar;
- Experienţa în domeniul construcţiilor şi/sau achiziţiilor publice reprezintă un avantaj;
- Abilităţi de gestionare eficientă a timpul şi activităţilor;
- Abilităţi de comunicare;
- Orientare către clienţi şi rezultate;
- Utilizare PC – MS Office;
- Limba engleza – nivel avansat;
- suplimentar Franceza constituie avantaj.

Competente cheie

- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Spirit de observatie, initiativa, dinamism;
- Capacitatea de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului
- Contribuie la monitorizarea activităţii societăţii, anticipând şi propunând soluţii pentru diminuarea riscurilor de natură juridică identificate;
- Urmăreşte şi asigură conformarea societăţii faţă de exigenţele de drept societar, fiscal, penal, de dreptul concurenţei, etc.;
- Asigură conformarea societăţii faţă de procedurile şi politicile juridice aplicabile la nivel de Grup, asigurând interfaţa cu asociaţii, compania-mama şi alţi intervenienţi din cadrul Grupului;
- Asigură analiza contractuală pentru proiectele în stadiu de ofertă, identificând riscurile de natură juridică şi contractuală şi propunând soluţii pentru diminuarea lor;
- Asigură întocmirea, negocierea, validarea şi urmărirea contractelor, cu sprijinul echipelor operaţionale;
- Acordă sprijin şi consiliere echipelor operaţionale în implementarea proiectelor, inclusiv în ceea ce priveşte identificarea şi gestionarea dosarelor cu potenţial litigios;
- Analizează litigii / dispute, susţine şi urmăreşte activitatea echipele de avocaţi externi în gestionarea dosarelor litigioase;
- Gestionează asigurările şi garanţiile emise de societate în cadrul diverselor proiecte.

Expirat

Angajator CONFIDENTIAL

Angajatorul a ales ca denumirea companiei să nu fie făcută publică.

Numele companiei va fi dezvăluit doar celor ce vor fi contactați de către angajator.

CONSILIER JURIDIC  -  CONFIDENTIAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles