Publicat 16 Oct 2019 | Expiră 15 Nov 2019

Consilier juridic

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 5 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Studii universitare finalizate, cu specializare in Drept.
Experienta minima – 5 ani in domeniu;
Cel putin o limba de circulatie internationala (Engleza/Franceza) – nivel avansat (scris, citit, vorbit);
Microsoft Office (Word, Excel, Power Point) – nivel avansat;
Posesor permis conducere categoria “B”;
Capacitate de organizare si planificare a activitatii;
Excelente abilitati de comunicare si negociere;
Capacitate de luare a deciziilor, de stabilirea a prioritatilor;
Persoana dinamica;
Responsabilitate in indeplinirea sarcinilor si respectarea termenelor;

Descrierea jobului

Realizeaza un cadru procedural juridic si asigura implementarea sa in departamentele operationale
Redactare si semnare cereri diverse, somatii de plata, verificari bonitate client
Asigura indocmirea documentatiei corporate (Hotarari AGA, CA)
Asigura asistenta/reprezentarea Societatii in fata autoritatilor
Realizeaza cadrul contractual prin redactarea contractelor comerciale si a actelor aditionale; avizeaza/valideaza din punct de vedere legal contractele comerciale
Redacteaza toate actele/documentele cu caracter juridic (imputerniciri, scrisori catre clienti/furnizori, conventii si contracte inter-grup etc.)
Participa la realizarea/actualizarea conventiilor/regulamentelor din domeniul dreptului muncii
Evalueaza si propune, in mod preventiv, incheierea de asigurari sau alte solutii de acoperire a riscurilor. Reprezinta interesele companiei in activitatile de asigurare si gestioneaza politele de asigurare si dosarele de dauna
Propune solutii pentru activitatea de prevenire a litigiilor; pregateste si urmareste dosarele, mentine legatura cu avocatii externi si redacteaza/negociaza protocoalele de tranzactii comerciale in scopul prevenirii litigiilor
Ofera consultanta/asistenta juridica departamentelor operationale si, la solicitarea acestora, suport administrativ (ex:concilieri, recuperare creante etc.)

Consilier juridic  -  electroplast

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles