Publicat 25 Aug 2008 | Reactualizat 23 Sep 2008 | Expiră 25 Sep 2008

Consilier marketing / gestiune patrimoniu

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Inginer diplomat cu vechime profesionala de minim 3 ani.
Abilitati de comunicare, prezentare, negociere.
Adaptabilitate si flexibilitate, capacitate de lucru in echipa.
Cunoastere avansata cel putin a unei limbi de circulatie internationala.
Cunostinte avansate operare PC (Word, Excel, Office).
Cunostinte de legislatie relevanta.
Domiciliul stabil / chirie in Cluj-Napoca.

Descrierea jobului

Membru al unei echipe pluridisciplinare care activeaza in domeniul procedurilor de insolventa / lichidare voluntara.
Atributii:
- identificarea de noi oportunitati de valorificare a activelor societatilor gestionate, aflate in insolventa;
- selectarea, centralizarea si analiza datelor şi informatiilor cu privire la piata imobiliara;
- coordonarea relatiei cu evaluatorii activelor apartinand societatilor in insolventa;
- promovarea eficienta a activelor mobiliare/imobiliare;
- mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti si a bazei de date aferente;
- pregatirea anunturilor publicitare;
- inventarierea activelor apartinand societatilor in insolventa gestionate;
- analizarea comparativa a cererilor şi ofertelor;
- distribuirea materialelor de licitatie/negociere;
- pregatirea materialelor de valorificare (ex. caietele de sarcini si regulamentele de vanzare) impreuna cu departamentul juridic;
- asistenta in organizarea si tinerea licitatiilor / negocierilor de valorificare a activelor apartinand societatilor in insolventa;
- predarea-primirea activelor valorificate.

Societate civila profesionala de practicieni in insolventa, cu un portofoliu important de proceduri de insolventa si o vasta experienta, aflata intr-un proces sustinut de dezvoltare.

Expirat
Consilier marketing / gestiune patrimoniu  -  Casa de Insolventa TRANSILVANIA SPRL Cluj-Napoca

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles