Publicat 29 Sep 2009 | Expiră 31 Oct 2009

CONSULTANT FINANCIAR

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Studii medii, superioare sau in curs de finalizare;
- Experienta relevanta in vanzari directe de produse financiare;
- Puternic orientat catre rezultat si catre client;
- Dinamic, integru si orientat catre rezolvarea problemelor;
- Abilitati de prezentare si comunicare;
- Abilitati organizatorice si de gestionare a timpului dezvoltate;
- Disponibilitate pentru munca de teren – 90% din timp.

Descrierea jobului

Obiectiv general:
Misiunea consultantului financiar este de a identifica potentiali clienti si de a le oferi suportul necesar pentru accesarea produsului financiar dorit.

Responsabilitati:
- Prospecteaza piata si atrage noi clienti;
- Urmareste atingerea target-urilor de vanzari stabilite;
- Este direct responsabil de calitatea informatiilor oferite catre clienti;
- Identifica nevoile clientilor prin sesiuni de prezentare la firme sau directe;
- Este la curent cu toate informatiile necesare despre ofertele partenerilor firmei;
- Respecta normele si regulile comunicate de fiecare partener in parte;
- Raporteaza catre Direct Sales Manager.

YOUR EXPERT este o companie specializata pe segmentul intermedierii produselor financiare bancare si non-bancare. Suntem partenerul de incredere al unui numar de sase banci si treisprezece firme de leasing de pe piata financiara din Romania. Serviciile YOUR EXPERT sunt in permanenta orientate catre profesionalism si corectitudine. Acesta este motivul pentru care clientii nostri ne acorda incredere.

Expirat
CONSULTANT FINANCIAR  -  SC YOUR EXPERT SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles