Publicat 06 Mar 2019 | Reactualizat 05 Apr 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Contabil - BRASOV

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Candidatul ideal prezinta aptitudini de organizare, spirit de echipa, viteza de lucru si bune abilitati de comunicare.

Descrierea jobului

Cerinte:
-Abilitati de utilizare PC, Microsoft Office, Internet
-Disponibilitate pentru program prelungit
-Studii superioare in domeniul economic
-Cunostinte de contabilitate si fiscalitate
-Capacitate de interpretare a balantelor de verificare si a fiselor de cont

Responsabilitati :
- Intocmirea evidentei contabile pe baza documentelor primare in ordine cronologica si sistematica;
-Urmarirea inregistrarilor in sistemul informatic si verificarea reflectarii corecte in contabilitate si la timp a operatiunilor derulate;
- Intocmirea balantei de verificare;
- Intocmirea decontului de TVA si a declaratiilor privind obligatiile la bugetul de stat;
- Intocmirea periodica de rapoarte si analize conform cerintelor interne;
- Documentarea permanenta cu privire la modificarile legislatiei in domeniul contabil si al fiscalitatii;
- Alte sarcini conexe domeniului de activitate.

BILKA este o companie 100% romaneasca, specializata in productia si dezvoltarea de sisteme complete pentru acoperisuri (tigla metalica, sistem pluvial si accesorii) pentru constructii rezidentiale si industriale.
In cei 10 ani de activitate, BILKA a devenit un important angajator pe piata muncii din Brasov, dezvoltandu-si numarul de angajati constant. Daca in anul infiintarii, 2007, compania inregistra 2 angajati, in prezent numarul acestora a ajuns la peste 500 si este in continua crestere.

Ca lider de piata, pozitie pe care compania o ocupa inca din anul 2012, BILKA investeste continuu in expansiune si imbunatatirea serviciilor si produselor, bazandu-se pe tehnologii de ultima ora, dar si pe angajati bine pregatiti.
Strategia si valorile dupa care BILKA se ghideaza implica dezvoltarea portofoliului de produse, dar si a personalului, pentru ca impreuna sa conduca spre o evolutie de succes.

Expirat
Contabil - BRASOV  -  Bilka Steel